UWAGA!

EOK zagra w pelplińskiej bazylice

 Elbląg, EOK zagra w pelplińskiej bazylice
fot. nadesłana

15 grudnia wnętrza kilkusetletniej Bazyliki Katedralnej w Pelplinie już po raz siedemnasty wypełnią dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. Koncert Bożonarodzeniowy, organizowany przez Polpharmę dla pracowników i mieszkańców Kociewia to piękna tradycja, która dla wielu oznacza uroczysty początek świąt. Podczas koncertu wystąpi także Elbląska Orkiestra Kameralna.

Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przywoływać będą najbardziej lubiane kolędy i pastorałki, wykonywane przez artystów polskiej sceny muzycznej. W tym roku kolędy w nowych aranżacjach zaśpiewają: światowej sławy sopranistka Aleksandra Kurzak, Natalia Szroeder, tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Katarzyna Moś, Maciej Miecznikowski oraz zespół Pectus. Artystom towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Poznański Chór Chłopięcy. Za oprawę artystyczną koncertu już po raz 11. odpowiada Janusz Stokłosa.
       Od 17 lat koncerty w katedrze w Pelplinie stanowią swoisty prezent świąteczny od Polpharmy dla pracowników, partnerów oraz mieszkańców regionu. Biorą w nich udział najwybitniejsi polscy artyści. Występowali tu m.in: Ewa Farna, Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem, Anna Maria Jopek, Kayah, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki i Aga Zaryan. Całość poprowadzi Monika Zamachowska. Udział w koncercie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych.
       Dzięki współpracy z Telewizją Polską, koncert będzie można obejrzeć na antenie TVP2 w dwóch częściach:
       cz. 1 – 24 grudnia, godz.15.15
       cz. 2 – 26 grudnia, godz.15.35.
      

       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama