UWAGA!

Teraz ja - Farben Lehre w Elblągu

Elbląg, Farben Lehre w Elblągu

W sobotę 10 listopada odbędzie się koncert zespołu Farben Lehre z Płocka. Kapela zagości w Elblągu nie po raz pierwszy, ponieważ ostatni swój koncert mieli całkiem niedawno. Muzyka propagowana przez zespół utrzymywana jest w klimatach rock'owych.

Ponownie ich występ będzie można zobaczyć w klubie Eden mieszczącym się przy ul. Królewieckiej naprzeciw Szpitala Wojewódzkiego. Odbywa się tam wiele koncertów muzyki młodzieżowej, przykładem może być II Przegląd Rock'owy, który miał niedawno miejsce w tym klubie. Koncerty tego typu cieszą się niemałą popularnością wśród młodych ludzi, którzy szukają w swoim życiu pewnej alternatywy, także muzycznej.
     Farben Lehre jest zespołem o dosyć bogatej historii. Założony został w roku 1986 przez Wojciecha Wojdę oraz Marka Knapa, następnie dołączyli do nich Piotr Kokoszyński i Robert Chabowski. W takim składzie zadebiutowali 13 października 1986 roku w jednym z płockich liceów. Następnie udali się w swoją pierwszą trasę, występując nawet na Białorusi, w Czechach oraz w Niemczech. Pierwszą płytę, w wersji analogowej, wydali w 1991 roku dzięki firmie Arston. Od tamtego czasu grupa wydała parę płyt oraz kaset. Otrzymała także kilka nagród i wyróżnień na festiwalach.
     Obecny skład zespołu tworzą: założyciel Wojciech Wojda, Konrad Wojda, Filip Grodzicki i Adam Mikołajewski. We wcześniejszych etapach twórczości zespołu skład był często zmieniany, co dawało zróżnicowany charakter muzyki. Muzyka Farben Lehre, jak podają na swojej stronie oficjalnej członkowie zespołu, „jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów”.
     Koncert Farben'ów na pewno ciszyć się będzie wielkim odzewem i wpłynie pozytywnie na samopoczucie młodych ludzi, którym potrzebne są takie wydarzenia.
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 35
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.8 9 13

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dziwi mnie tylko to, ze skoro juz wspomnieli o II elbląskim przeglądzie rockowym to nie dodali, ze w tym roku zwycięzyła grupa EVERMIND, która będzie grała jako drugi zespół na sobotnim koncercie. jak już pisać to nalezało by to wspomnieć moim skromnym zdaniem. a że byłam na koncertach Farbenów i Evermindu to czuje ze będzie niezły czad. nie moge sie doczekać; ) pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lady Rock(2007-11-05)
 • Ja już mam bilecik kupiony. Prze koncertem mozna kupic w sklepie muzycznym przy ul. Brzozowej za 15 PLN bo w dzien koncertu to juz 18 PLN zawsze te 3 PLN róznicy :P na cole bedzie :P
 • Albo na pifo :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  HOMZICUS(2007-11-05)
 • Takiego stylu pisania nie spodziewałem się ujrzeć na PORTELU, a ostatnie zdanie o odzewie i zadowoleniu młodzieży to przykład propagandy minionej dekady lub uzasadnienia propozycji wniosku o sfinansowanie jakiegoś projektu pozarządowego. Piotrze Lobanowski, życzę Ci wyższych lotów podczas pisania następnych artykułów i błagam Cię, nie pisz więcej o muzyce alternatywnej a już na pewno nie pisz nic o koncercie Acid Drinkers, który niebawem odbędzie się w naszym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  daj spokój(2007-11-05)
 • Piotrze, fajnie, że w swojej twórczości chcesz zajmować się muzyką niechcianą przez niektóre czynniki naszego miasta. Jest to chwalebne i potrzebne. Pisząc o muzyce niezależnej musisz być także niezależny. Inaczej to nie ma sensu i wygląda śmiesznie. Odsyłam Cie do Tygodnia w Elblągu i relacji z II Elbląskiego Przeglądu Muzycznego, o którym wspomniałeś.
 • Nie Piotrze a Pawle. Przepraszam.
 • Piotr Łoban :-) No i jest pseudonim artystyczny :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  HOMZICUS(2007-11-06)
 • jaka cena biletów??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Menelaos(2007-11-06)
 • A moim zdaniem w pisaniu artykułów ważne jest, by miec swój styl i skoro Paweł ma taki to czemu jego krytykujecie?? Mi sie podoba, nie każdy pisze z taką lekkością. .zresztą, jak o koncercie rockowym można napisać jakos wyniośle? Bo tego chyba się spodziewacie. .Byłoby to bezsensu. .. Pozdrawiam Pawle nie przejmuj sie i pisz dalej; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  michaela(2007-11-06)
 • Drogi, jakże anonimowy 'Daj spokój". Chciałbym zapytać się Ciebie, jaki według Ciebie jest mój styl? Czy pisząc o koncercie muzyki alternatywnej, jak sam to pięknie ująłeś, potrzeba może użyć innego języka, czy zwrotów bardziej dosadnych? Skąd możesz wiedzieć, czy mam prawo pisać o muzyce alternatywnej, czy też nie? Jakbyś nie wiedział, to uczestniczę w większości takich koncertów w Elblągu i moim zdaniem mam takie prawo. A nawiązując do Twojej prośby o niepisanie artykułu na temat Acid Drinkers w Edenie z towarzystwem elbląskiego zespołu The Wrath. .. to mam już w swoich planach stworzenie takowego. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łoban(2007-11-08)
 • Paweł, nie stresuj się. Może trochę przesadziłem. Jeśli Cię uraziłem to przepraszam. Nie było to moim zamiarem. Powaliło mnie zdanie o dobrym samopoczuciu młodzieży i szerokim odzewie i to rzuciło ostatni akcent na Twój artykuł. W ramach przeprosin mam dla Ciebie zaproszenie na koncert Farbenów. Ochroniarzom przy drzwiach podaj swoje nazwisko i odbierz zaproszenie. Do zobaczenie na koncercie. Masz zapewnione zaproszenie także na Acidów. Do odbioru w taki sam sposób. To nie żart. I pisz dalej. Wyciągnij kolejną cegłę z muru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  daj spokój(2007-11-09)
 • Dziękuję Daj Spokój za zaproszenie. Przyjąłem z chęcią. Nie stresuję się tym, że skrytykowałeś mój artykuł ale, że oceniłeś mnie, jako kogoś kto nie ma pojęcia o alternatywie. Chciałbym się dowiedzieć, od kogo otrzymałem zaroszenie. Możesz się odezwać na mój adres mailowy, żebym stracił wszystkie wątpliwości- lobanov@wp. pl. Pozdrawiam !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łoban(2007-11-13)
Reklama