UWAGA!

Ferie w muzeum – dla dzieci i rodziców

Elbląg, Ferie w muzeum – dla dzieci i rodziców

Elbląskie muzeum proponuje, by rodzinnie spędzić ferie zimowe. W sobotę na rodziców razem z dziećmi będzie czekał przewodnik, który wprowadzi je w historię dawnego miasta i okolic, bazując na muzealnych wystawach.

W drugim tygodniu ferii muzeum organizuje też zajęcia dla najmłodszych, z grami i zabawami, przenoszącymi w tajemniczą krainę historii.
       W sobotę 30 stycznia Piotr Adamczyk z muzealnego Działu Edukacji i Promocji będzie oprowadzał chętne rodziny po wystawach. Przygotowane będą dwie tury zwiedzania: o godz. 9 i 12. Każda z nich potrwa około dwóch godzin, w tym czasie można będzie poznać życie i zwyczaje dawnych elblążan.
       Ta sobotnia atrakcja to tylko jeden z elementów przygotowanych na czas ferii zimowych. Przez dwa tygodnie wypoczynku muzeum organizuje bowiem cykl spotkań dla najmłodszych. Podczas zajęć dzieci poznają tajniki pracy archeologów, dawne wynalazki, kulturę ludową, zwyczaje rycerzy i dam, najstarsze gry i zabawy, a całość zakończy bieg muzealny z niespodziankami. W pierwszym tygodniu spotkania są przeznaczone dla dzieci z grup zorganizowanych, natomiast na drugi tydzień, indywidualnie mogą zgłaszać swe pociechy rodzice. Zajęcia będą odbywały się od wtorku do piątku, w godzinach 10-12. Zgłoszenia telefoniczne pod nr 55 232 72 73 lub e-mailowo: ewa.trocka@muzeum.elblag.pl, piotr.adamczyk@muzeum.elblag.pl lub a.grzelak@muzeum.elblag.pl.
       Koszt zajęć: 5 zł od dziecka za dzień.
      
       (fot. Anna Grzelak)
       Ewa Trocka, Muzeum
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama