UWAGA!

Teraz ja - Festiwal Talentów zagrał w Wielkiej Orkiestrze

Elbląg, Festiwal Talentów zagrał w Wielkiej Orkiestrze

W piątek (22 stycznia) w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Festiwal Talentów połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwykła szkolna impreza okazała się świetnym koncertem, który sprawił, że aula była zapełniona po same brzegi! Zobacz fotoreportaż.

Rok temu po raz pierwszy uczniowie Gimnazjum nr 8 oraz I LO przygotowali pokaz szkolnych talentów, podczas którego zbierano pieniądze przeznaczone dla Wielkiej Orkiestry. Inicjatywa ta odniosła sukces, dlatego zdecydowano się ją kontynuować. Jak się okazało, decyzja była dobra, bo impreza jest jedną z ciekawszych, jakie organizuje się systematycznie.
       Dzień przed piątkową zabawą w szkole odbywały się spotkania wychowawców klas z rodzicami. Przybyli mieli okazję zobaczyć przedsmak tego, co przygotowali organizatorzy na piątkowe przedpołudnie. Oczywiście nie zabrakło kiermaszu ciast, loterii oraz licytacji różnych przedmiotów ofiarowanych przez uczniów szkoły, a także jej pracowników.
       W piątek przed godziną 11. szkolny zespół Sense rozpoczął koncert, prezentując kilka znanych coverów rockowych zespołów. Trzygodzinna uroczystość została podzielona na dwie tury, ponieważ niemożliwe byłoby pomieszczenie wszystkich klas jednocześnie. Warto dodać, że szkolna aula zgromadziła nie tylko uczniów, ale także dyrekcję, personel szkoły oraz rodziców.
       Zbiórkę pieniędzy uświetnił m.in. pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu par Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” W szkole uczy się wielu tancerzy, którzy odnoszą sukcesy na ogólnopolskich turniejach tańca, a nawet międzynarodowych! Placówka może również pochwalić się młodymi muzykami. Ich muzyczny bagaż doświadczeń jest bogaty m.in. w przygodę z elbląskim chórem Bel Canto czy też współpracę z Katarzyną Panicz z MDK-u. Co niektórzy odważyli się zaśpiewać tak trudne utwory, jakimi są piosenki Whitney Houston, czy też zatańczyć, naśladując samego Michaela Jacksona.
       Jak zapewniają organizatorzy, uzbierane pieniądze będą liczone w poniedziałek, a następnie zostaną przelane na konto fundacji Jerzego Owsiaka.
       Co ważne, szkoła może pochwalić się uczniami o nie tylko muzyczno-tanecznych zdolnościach! Naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących na pewno ukończy niejeden fotograf, malarz, pisarz. Miejmy nadzieję, że będą oni mieli w swoim życiu jeszcze wiele szans podzielenia się swoim talentem, który... może pomóc innym.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 70
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.4 5 4

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No niejeden utalentowany już ukończył I LO ! I nie wszyscy zwiali :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwent(2010-01-25)
 • a w V LO była wywiadówka i nikt o tym nie napisał?! Temat banalny, styl przypomina "pracę domową" albo przygody sympatycznego Mikołajka - jeśli cel zamierzony, to dość ciekawy efekt. Z pewnością temat ciekawszy, niż kolejny krzyk kuglarzy, którzy odkrywają po raz setny, iż płyta chodnikowa przy ul. Robotniczej ma ubytek (skandal!). Gratuluję tekstu i powodzenia :) Bo sztuką jest pisać o rzeczach pozytywnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  życzliwy(2010-01-25)
 • Było super!! :D Michael Jackson ( Karol ) wymiata! xD
 • Zgadzam się było naprawdę bardzo sympatycznie i mam nadzieję ze będzie tak w przyszłych latach :)
Reklama