UWAGA!

Festiwalowe wspomnienia

Elbląska grupa offowa "Alter Ego" otrzymała wyróżnienie podczas VII Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Teatralnego, który odbył się w Częstochowie.

Podczas ostatniego tygodnia "Alter Ego" uczestniczyło w dwóch festiwalach studenckich. Pierwszy odbył się w Gdańsku (VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Kabaretów Studenckich "Wyjście z cienia"), drugi zaś w Częstochowie. Na obu elblążanie zaprezentowali poetycki spektakl "Godzina człowieczej nicości".
     - Niestety, z Gdańska nie przywieźliśmy nagrody - mówi Tomasz Walczak, opiekun "Alter Ego" i reżyser spektakli. - Ale nie żałujemy występu na tym festiwalu. Nasze trzy nowe aktorki mogły po raz pierwszy zaprezentować się przed jurorami i festiwalową publicznością. Jedyne czego szkoda, to brak charakterystycznej dla tego typu imprez atmosfery. Nie było czasu ani miejsca, by porozmawiać o teatrze, wymienić doświadczenia, pomysły. Pod tym względem zupełnie inaczej było w Częstochowie.
     Organizatorem VII Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Teatralnego w Częstochowie był akademicki klub "Politechnik". Do udziału w festiwalu zakwalifikowano siedem zespołów z całej Polski. Ich występy oceniało jury, któremu przewodniczył Cezary Kurkowski, wykładowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, twórca studenckiego teatru "Cezar".
     - Jury postanowiło wyróżnić naszą "Godzinę", zebraliśmy także wiele pozytywnych opinii na temat spektaklu od publiczności - mówi T. Walczak. - Ponadto atmosfera festiwalu była wspaniała. Poznaliśmy wielu wartościowych ludzi, z którymi mogliśmy porozmawiać o wspólnych zainteresowaniach scenicznych.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gratulacje dla Alter Ego i pana Walczaka. To miłe, że elblążan doceniają gdzieś tam w Polsce. Ja Wam Życzę, abyście byli docenieni wreszcie i u nas w Elblągu!!! A może by tak zgłosić osobę pana Tomka do dorocznej nagrody prezydenta miasta!!! Kto się tym zajmie? Komu w naszym mieście zależy na dobru kultury?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Stokrota(2003-12-03)
  • Tomek gratulacje. trzymaj tak dalej a ja trzymam za Was kciuki Ania L.pozdrawiam wszystkich
Reklama