UWAGA!

Filmowo, operowo i w duecie

 Elbląg, Filmowo, operowo i w duecie
(fot. Michał Skroboszewski)

Muzyka filmowa i operowa rozbrzmiewała w niedzielę wieczorem w Zespole Państwowych Szkól Muzycznych. A to za sprawą Agnieszki i Wojciecha Sokolnickich, którym towarzyszyła Elbląska Orkiestra Kameralna. Zobacz zdjęcia.

„Utalentowani, obdarzeni charyzmą i pasją śpiewu: Voytek Soko-Sokolnicki wraz z żoną Agnieszką Sokolnicką łączą swobodnie różne gatunki muzyki: od opery przez słynne tematy muzyki filmowej, rozrywkowej, musical, aż do muzyki sakralnej. Ich niepowtarzalne, zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym. Potwierdzeniem ich umiejętności są zdobyte nagrody, setki zaśpiewanych koncertów. Artyści wydali płytę zawierającą najsłynniejsze duety muzyki klasycznej. Duet współpracuje z Klassische Philharmonie NordWest i stanowi zupełnie nową jakość na współczesnym rynku muzycznym” - piszą o Sokolnickich znawcy muzyki poważnej.

To wszystko potwierdziło się podczas niedzielnego koncertu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, gdzie artystom towarzyszyła Elbląska Orkiestra Kameralna a przy fortepianie - Michał Francuz. Muzycy przybliżyli melomanom najpiękniejsze utwory z oper i filmów.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

red.

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama