UWAGA!

Finisaż po plenerze artystycznym „Kadyny wioska sztuki”

 Elbląg, Finisaż po plenerze artystycznym „Kadyny wioska sztuki”

Plener artystyczny odbył się w sierpniu tego roku, motywem przewodnim były kadyńska ceramika figuralna oraz malarstwo plenerowo-historyczne. Prace powstałe podczas pleneru i warsztatów oglądać można było na wystawie podsumowującej realizację projektu, która swój finisaż będzie miała jutro (wtorek, 7 grudnia) o godzinie 17:30.

Uczestnicy pleneru artystycznego „Kadyny wioska sztuki” wykonali prace inspirowane charakterystycznymi wzorami naczyń i majoliki kadyńskiej, które mają korzenie w stylu secesji i art deco.

 

Prace powstawały pod okiem instruktorów i nauczycieli akademickich, którzy inspirowali uczestników pleneru do artystycznego działania. Dzięki temu wystawa po plenerze artystycznym jest wyjątkowo barwna, stworzona z nietuzinkowych przedmiotów, wykonanych własnoręcznie przez miłośników sztuki i twórczego tworzenia.

 

Plener oraz wystawa są elementami projektu „Śladami dawnej twórczości” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu, w ramach którego w różnych miejscowościach regionu odbywały się warsztaty artystyczne, których motywem przewodnim są tradycje i obrzędy związane ze sferą kulturalną.

 

Założeniem pleneru oraz wystawy, która dostępna jest w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, jest upowszechnianie wśród mieszkańców regionu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

 

Termin i miejsce: Finisaż wystawy po plenerze „Kadyny wioska sztuki” | 7 grudnia, 17:30 | Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu | Galeria Sztuki Regionalnej | wstęp wolny

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama