UWAGA!

Folkowe zakończenie

2006-11-27
Aktualizowany 2006-12-01 12:09

W piątek 1 grudnia w Światowidzie odbędzie się koncert muzyki ludowej i folkowej, który będzie podsumowaniem akcji promocyjnej „Elbląg jest za!”.

Stowarzyszenie Jantar cały czas zachęca do głosowania na program „Akademia Pana Kleksa”, którego realizacja ma pomóc dzieciom z elbląskich rodzin zastępczych. Głosować można za pomocą sms-ów oraz na stronie internetowej www.warto.eu. Akcja zakończy się 3 grudnia. Wówczas wyjaśni się, czy nasz elbląski projekt otrzyma finansowe wsparcie. A walka toczy się o 100 tys. zł.
     - Natomiast w piątek 1 grudnia w Galerii Nobilis w Światowidzie odbędzie się koncert muzyki ludowej i folkowej, który będzie podsumowaniem akcji promocyjnej „Elbląg jest za!” - mówi Jędrzej Rusiński, koordynator programu „Akademia Pana Kleksa”. - Podziękujemy w ten sposób elblążanom za zaangażowanie w akcję i oddane głosy.
     W muzyczną wędrówkę po kraju zabierze uczestników piątkowego koncertu młodzież z sekcji muzycznych działających w centrum kultury Światowid. Wykona popularne przeboje folkowe i ludowe z różnych regionów - od Kaszub po Podhale. Usłyszymy takie piosenki, jak: „Zielony mosteczek”, „Hej żeglujże”, „Hej, bystra woda”, „Przeleciał ptaszek”, „Cyt, cyt”. Wokalistom towarzyszyć będzie sześcioosobowy zespół instrumentalny (fortepian, saksofon, flet i trzy oboje).
     Początek koncertu o godz. 18. Wstęp wolny.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • ZAPRASZAMY! Młodzież gra i śpiewa świetnie. Dużo pracowali i wystąpią z wielkim zapałem! Nowe aranżacje, młodzieńcze wykonania.Warto być ZA.
Reklama