UWAGA!

Fragmentacja mózgu - autorski wieczór Jacka Żukowskiego

Dziś (29 kwietnia) o godz. 18.00 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu pn. Elbląska Scena Literacka. Tym razem będzie to wieczór autorski i promocja debiutanckiej książki Jacka Żukowskiego pt. "Fragmentacja mózgu".

Jacek Żukowski - dziennikarz związany zawodowo z Telewizją Elbląską. Absolwent PWSZ w Elblągu (Ekonomia) oraz Uniwersytetu Gdańskiego (Transport i Logistyka). Poeta, prozaik, komponuje muzykę elektorniczną, z kulturą związany od czasów licealnych. Związany był z Teatralnym Studiem Młodych Alter Ego i Stowarzyszeniem Animatorów Kultury "Teatr z Bliska". Obecnie aktywnie uczestniczy w spotkaniach Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego oraz Stowarzyszenia Alternatywni. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich i teatralnych. Za największe dotychczasowe osiągnięcie uznaje nagrodę przyznawaną przez Związek Artystów Scen Polskich na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora "Sam na scenie" w Słupsku, za autorski monodram "Wariat".
       Wieczór autorski Jacka Żukowskiego zatytułowany „Fragmentacja mózgu” odbędzie się na Małej Scenie - Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu - 29 kwietnia o godzinie 18.
      
       Bezpłatne zaproszenia można rezerwować telefonicznie w Teatrze: 55/6419700 wew. 284. Spotkanie realizowane wspólnie przez Teatr im. A. Sewruka oraz Stowarzyszenie Alternatywni.
      
       O poezji Jacka Żukowskiego napisał klubowy kolega - Tomasz Walczak:
       "Przewrotność i absurd to najważniejsze cechy literackiego świata Jacka Żukowskiego. Bardzo silne wpływy ulubionych twórców: Topora, Kafki, Gombrowicza, są odczuwalne nawet przez mniej wyrobionych. Nie ma jednak mowy o plagiatowaniu, sileniu się na podobny styl, czy choćby cytowaniu mistrzów. Pomimo młodego wieku, śmiało można powiedzieć, że autor jest wyjątkowo oczytany i inteligentny, a co najważniejsze – już wypracował swój rozpoznawalny, bardzo charakterystyczny metajęzyk. Nie ucieka od tak zwanych trudnych tematów, ale to chyba logiczne, dobra literatura niczego się nie boi, gdyż zwyczajnie zawsze się wybroni. Podmiot lityczny w tekstach Jacka na ogół „stoi okoniem” do otaczającej go rzeczywistości, buntuje się przeciw temu co godne sprzeciwu, ale nie jest to płytki bunt młodzieńczy, na zasadzie „bo tak”. Z literackiej niezgody wzięło się wiele naprawdę świetnych tekstów Żukowskiego. Czekam niecierpliwie na debiutancką książkę tego autora, jest w nim i wrażliwość i ogromny potencjał".
      
Tomasz Walczak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Fragmentacja mózgu - tytuł śmieszny / by operując kreatywnym słowotworzeniem T. Walczaka / - ' ' stoi okoniem " do rozumu. W epoce wczesnego Futuryzmu - tak !!!. Dzisiaj to tylko szkolne epatowanie prosektorium słownym. .
  • Dawno nie czytałem tak lichej i pokrętnej opinii jak opinia p. Walczaka. A wyrażonej z okazji ukazania się książki p. Jacka Żukowskiego pt. " Fragmentacja mózgu " . I zapewne to sylwetka p. Walczaka była głównym motorem powstania książki. Słowo fragmentacja lub inaczej okrojony, częściowy, niewielki lub ledwo widoczny też nie jest przypadkowy. A w zespoleniu, w podparciu i uwypuklony słowem mózg, wyjaśnia wiele. To książka o ograniczeniu. O barierze nie do pokonania, ale tylko czytając książkę można dowiedzieć się jaka to bariera. Zapewne inna jak u Kafki czy Gombrowicza. Bo, Ci autorzy sami dla siebie byli barierami i przeszkodami. A jak jest u p. Żukowskiego, to się jeszcze okaże.
Reklama