UWAGA!

Franciszkańska poezja w teatrze

We wtorek 20 marca w Teatrze Dramatycznym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Elbląska Scena Literacka. Tym razem swoje wiersze zaprezentuje franciszkanin o. Mateusz Stachowski. Poetyckiej prezentacji towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu dzieci i młodzieży z formacji Taukers.

Podczas spotkania w teatrze o. Mateusz będzie czytał swoje wiersze - te starsze, ale i najnowsze - wspólnie z elbląskimi aktorami.
     - Jego wieczór w teatrze będzie na pewno niebanalny, przepełniony lapidarnym, ale wycyzelowanym słowem - zapewnia Tomasz Walczak, rzecznik prasowy teatru.
     Poezji towarzyszyć będzie muzyka: usłyszeć będzie można utwory autorstwa o. Mateusza, które grać i śpiewać będą dzieci i młodzież związana z franciszkańskim zespołem Taukers - m.in. Dorota Sulich (skrzypce), Aleksandra Gębicka (skrzypce), Agata Bukowską (flet, śpiew), Mikołaj Wojciechowski (wiolonczela), Jakub Kasin (saksofon, instrumenty klawiszowe). Wszyscy muzycy związani są - lub byli - ze Szkołą Muzyczną w Elblągu.
     Wieczór z franciszkańska poezją odbędzie się we wtorek 20 marca na małej scenie Teatru Dramatycznego o godz. 18. Wstęp wolny.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama