UWAGA!

Galeria EL z nową szefową

 Elbląg, Emilia Orzechowska odbiera akt powołania na p.o. dyrektora Galerii EL od prezydenta Wróblewskiego
Emilia Orzechowska odbiera akt powołania na p.o. dyrektora Galerii EL od prezydenta Wróblewskiego (fot. UM w Elblągu)

Emilia Orzechowska startowała w konkursie na dyrektora Centrum Sztuki Galeria EL, ale decyzją komisji konkursowej (zdecydował jeden głos) nie otrzymała ostatecznej rekomendacji. Prezydent Elbląga powołał ją jednak na funkcję pełniącą obowiązki dyrektora. Maksymalnie na rok, w czasie którego ma odbyć się ponowny konkurs.

Emilia Orzechowska pochodzi z Gdańska. Od ponad 20 lat jest aktywnie zaangażowana w życie kulturalne i artystyczne zarówno Trójmiasta i regionu, w którym mieszka, jak i całego kraju. W 2017 r. została laureatką honorowej oznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- W 2000 r. ukończyła Studium Animatorów Kultury (specjalizacja filmowa). Dalszą edukację kontynuowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (specjalność: filmoznawstwo). Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ze specjalizacją Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, krytyka artystyczna. Jest współzałożycielką trzech organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia A KuKu Sztuka, Stowarzyszenia Arbuz oraz Fundacji W788. Posiada ponad dziewięcioletnie doświadczenie na stanowisku producentki teatralnej w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku oraz kuratorki i kierowniczki działu wystaw i produkcji w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W latach 2016 – 2018 wykładała na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, prowadząc zajęcia z zagadnień związanych z wystawiennictwem, edukacją artystyczną, scenografią oraz wiedzą z zakresu źródeł finansowania działań artystycznych i pisania wniosków o granty i dotacje.

Emilia Orzechowska startowała w konkursie na dyrektora Centrum Sztuki Galeria EL, ale decyzją komisji konkursowej (zdecydował jeden głos) nie otrzymała ostatecznej rekomendacji. Za jej głosowało czterech członków komisji, jeden był przeciwny, cztery osoby wstrzymały się od oddania głosu.

Prezydent Elbląga powołał ją jednak na funkcję pełniącą obowiązki dyrektora. Maksymalnie na rok, w czasie którego ma odbyć się ponowny konkurs.

- W tej sytuacji procedura jest następująca: prezydent może wyznaczyć na rok osobę pełniącą obowiązki dyrektora Galerii El i w tym czasie przeprowadzić ponownie procedurę konkursową – mówiła nam kilka tygodni temu Joanna Urbaniak.

- Prezydent skorzystał z przysługującego mu prawa i powołał panią Emilę Orzechowską na pełniącą obowiązki dyrektora Centrum Sztuki Galeria EL. Maksymalnie na rok, w tym czasie zgodnie z przepisami odbędzie się kolejny konkurs na szefa tej instytucji – dodaje dzisiaj rzeczniczka.

Przypomnijmy, że dzisiaj z szefowaniem CS Galeria EL żegna się dotychczasowa dyrektorka Adrianna Ronżewska-Kotyńska. Nowa dyrektorka swoje obowiązki rozpocznie od 16 października.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama