UWAGA!

Galeria rozbrzmiewa bluesem

Niepowtarzalny głos Sławka Wierzcholskiego, wyjątkowe brzmienie harmonijki ustnej, niebanalne teksty i duża dawka energii. Tak właśnie zagrała Nocna Zmiana Bluesa w środę w Galerii El. Był to pierwszy z siedmiu koncertów, które odbędą się tutaj podczas wakacji.

- Blues jest muzyką, która jest skierowana raczej do serca niż do intelektu. To nie znaczy, że jest to muzyka głupiutka, ale jest skierowana raczej do emocji - mówi Sławek Wierzcholski, lider Nocnej Zmiany Bluesa - Nieodłącznym elementem tej muzyki jest harmonijka ustna i gitara, tutaj, w Galerii, brzmią one bardzo dobrze. Na początku trochę się baliśmy tej przestrzeni, ale już próby pokazały, że to wyjątkowe wnętrze.
     Nocna Zmiana Bluesa zapoczątkowała tegoroczne trzecie już Jazzowe i Bluesowe Lato w Elblągu. Przez siedem wakacyjnych tygodni, zawsze w środy prezentować się będą najlepsi wykonawcy jazzu i bluesa. Tradycje tego typu koncertów w Galerii EL sięgają lat 60-tych.
     - Nie potrafię żyć bez muzyki i siedzieć cały czas w absolutnej ciszy. Trzeba się spotykać z ludźmi, rozmawiać o muzyce, poznawać artystów - tłumaczy Zbyszek Opalewski, dyrektor Galeri EL. - To nieprawda, że jazz i blues przechodzą kryzys. Wręcz przeciwnie, w ostatnim czasie znów kwitną. Jest duże zapotrzebowanie na tę muzykę, rodzą się więc nowe zespoły, utalentowani artyści.
     Zdaniem dyrektora Galerii, warto w taką muzykę inwestować. - Tym bardziej, że coraz więcej jest takich koszmarków jak Eurowizja. To może jest wielkie widowisko medialne, ale muzycznie bardzo słabe - twierdzi Zbyszek Opalewski. - Nie wiadomo, jaki jest tego cel, bo artyści tam występujący to ani folk, ani klasyka, ani nawet porządny rock. My w Galerii pokazujemy konkretną muzykę na konkretnym poziomie.
     Kolejny koncert już 5 lipca, przed elbląską publicznością wystąpi Adam Pierończyk.
     
JK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama