UWAGA!

Gra miejska na Dzień Dziecka

 Gra miejska na Dzień Dziecka
fot. nadesłana

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” organizuje grę miejską pn. „Z dala od klawiatury, a bliżej kultury” dla uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) i gimnazjalnych (klasy I-II).

Gra zostanie rozegrana w przestrzeni miejskiej, nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu, czy nawet gry komputerowej. Będzie stanowiła ekscytującą, nowoczesną formę zdobywania i poszerzania wiedzy na temat własnego miasta – atrakcyjnych miejsc, wydarzeń kulturalnych, uzdolnionych mieszkańców, ale również historii i dorobku kulturowego miasta.
       W grze weźmie udział 10 zespołów pięcioosobowych. Mogą to być uczniowie jednej klasy lub szkoły. Grupa musi mieć jednego opiekuna (nauczyciela). Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązanie zagadki, które będzie możliwe dzięki wskazówkom ukrytym w miejscach związanych z kulturą ale również w zabytkach i atrakcyjnych miejscach turystycznych naszego miasta. Gra powinna rozegrać się maksymalnie w ciągu 3-4 godzinach. Na zwycięskie grupy czekają nagrody: wejściówki na wydarzenia kulturalne, bony podarunkowe, a także gadżety, książki itp.
       Pomoc w grze potwierdzili dotychczas: Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna  w Elblągu, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Centrum Sztuki Galeria El, Departament Promocji i Kultury Urząd Miejski w Elblągu.
       Na zgłoszenia czekamy do 22 maja, jednakże liczy się kolejność zgłoszeń. Regulamin oraz karta zgłoszeń dostępne na naszej stronie www.swiatowid.elblag.pl. W razie zainteresowania, prosimy o kontakt z Agnieszką Tkaczuk (tel. 55 611 20 59, mail: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl).
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)