UWAGA!

Grafatak. Bitwa na rysunki

 Elbląg, Grafatak. Bitwa na rysunki

Stowarzyszenie Kulturalne Co jest? oraz Klub Muzyczny Mjazzga 24 maja zapraszają na Grafatak - pierwszą i jedyną w mieście bitwę graficzną. Podczas pierwszej edycji zmierzą się Gore77 i Liszon Lux Logika - dwie skrajnie różne osobowości, nie tylko artystyczne.

Graficzny ring w klubie Mjazzga zostanie otwarty o godz. 20 a wojowników muzycznie będzie wspierał Asphodel. Wstęp wolny.
       Grafatak to graficzny pojedynek dwóch rysowników, tworzących w czasie rzeczywistym, "pojedynkujących się" na rysunki na konkretny temat. Zwycięzcę wyłania zgromadzona publiczność.
       Projekt Stowarzyszenia Co Jest? przewiduje pięć bitew graficznych - w każdej z nich do wygrania 300 zł, zatem pomyślne przejście wszystkich etapów daje całkiem pokaźną sumkę. Do każdej z nich organizatorzy będą wybierać nowego uczestnika, który zmierzy się ze zwycięzcą poprzedniego pojedynku.
       Od teraz do 13 września czekamy na zgłoszenia - konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych. Zgłoszenie musi zawierać dane kontaktowe czyli imię, nazwisko, numer telefonu oraz pięć plików graficznych z dotychczasowymi pracami zgłaszającego. Maile przyjmujemy pod adresem skcojest@gmail.com. Szczegółowy Regulamin Grafatak jest dostępny na stronie.
       Pierwsza odsłona Grafatak ma charakter klubowy, jednak kolejne mają w planach wyjście w przestrzeń publiczną. Chcielibyśmy pokazać czym może być street art - elbląscy twórcy street art'owi wciąż czekają na ujawnienie i promocję ich działań artystycznych, podczas kiedy na świecie i w większych miastach Polski tego rodzaju działania stanowią często o kolorycie danego miejsca, pobudzają do dyskusji na temat sztuki, intrygują i przyciągają turystów.
       Sam pomysł bitew graficznych zrodził się w 2001 r. w głowie Seana Bono, nowojorskiego malarza i grafika, uczestnika pierwszych bitew. Na świecie podobne eventy cieszą się uznaniem i popularnością - biorą w nim udział już znani artyści, ale i wypływają nowe talenty. Jednak artyści to jedno, najważniejszy jest fakt tworzenia na oczach publiczności, wyjścia ze sztuką poza przyjęte schematy galerii.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama