UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Gry rytmiczne” na ostatni dzień Ogrodów

 
Elbląg, Mikolaj Majkusiak,
Mikolaj Majkusiak, fot. nadesłana

Ostatniego dnia Letnich Ogrodów Polityki (7 czerwca) wystąpi TWOgether Duo oraz Marcin Masecki z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą José Marii Florêncio. TWOgether Duo i Marcin Masecki – laureaci Paszportu Polityki.

- „Rhythm Games” to utwór skomponowany dla zespołu TwoGether Duo oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, specjalnie na tegoroczną edycję Ogrodów – mówi Mikołaj Majkusiak. - Składa się z pięciu części. Kompozycja ta jest koncertem instrumentalnym, co znaczy, że instrumenty solowe mają najważniejsze znaczenie. Rola orkiestry nie ogranicza się jednak tylko do akompaniamentów, w wielu miejscach wychodzi ona na pierwszy plan – podkreśla kompozytor. - Gry rytmiczne często opierają się właśnie na współzawodniczeniu solistów i orkiestry. W całym utworze można spodziewać się między innymi sporej dawki emocjonalnych fragmentów melodycznych. Serdecznie zapraszam do wysłuchania kompozycji – zachęca Majkusiak.
      
       Mikołaj Majkusiak - kompozytor, instrumentalista, aranżer, producent. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, w tym prestiżowego Stypendium Ministra RP Młoda Polska. Zwycięzca konkursów kompozytorskich i akordeonowych. Współpracuje z artystami z najrozmaitszych kręgów muzycznych. Do chwili obecnej dokonał około dwustu aranżacji orkiestrowych. Od 2012 roku wraz z wybitnym gitarzystą Andrzejem Heimowskim współtworzy zespół Pulsaciones.
      
       Poza tym w programie koncertu: Jan Sebastian Bach Koncert klawesynowy E-dur 1053 (oprac. M. Masecki), Gustav Holst St. Paul`s Suite, Otorrino Respighi Anriche Danze et Arie.
      
       7 czerwca, Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida, godz. 20.30. Bilety: 25 zł do nabycia w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 3-7.
      

       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia Kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 

       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Greengrow Sp. z o.o., Toyota Knedler Sp. z o.o.

       Patronem medialnym EOK oraz Festiwalu Letnie Ogrody POLITYKI jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama