UWAGA!

Gry w Muzeum, nie tylko historyczne

Elbląg, Gry w Muzeum, nie tylko historyczne
(fot. PS)

Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza w niedzielę 27 września w godz. 10-14 na jedenaste już spotkanie z grami planszowymi, nie tylko historycznymi. Muzeum staje się powoli elbląskim centrum gier, także tych najnowszych. Przygotowuje też dużą wystawę poświęconą XX-wiecznym grom i zabawkom.

Niedzielne spotkania w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, organizowane już od roku, są otwartymi spotkaniami o charakterze warsztatowo-towarzyskim dla osób indywidualnych. Podczas wizyty w muzeum można zapoznać się z grami planszowymi, w jakie grali nasi przodkowie nawet prawie 8 tys. lat temu. Muzeum zaprasza chętnych spróbowania swoich sił w takie gry, jak między innymi Mancala, Chopad, Ashtaa Chemmaa, Senet, Alquerque, Młynek czy Hnefatafl.
       - Spotkania pomału zaczynają zmieniać swój charakter, a to wszystko dzięki uczestnikom – mówi prowadzący je Piotr Adamczyk. – Zaczynają pojawiać się współczesne gry planszowe – nie tylko w trakcie rozmów, ale i również staramy się w miarę możliwości grać. Ze współczesnych gier proponujemy Państwu Cytadelę, Na sygnale, Monopoly czy Super Farmer. Trwają już prace nad powstaniem cyklu wieczornych spotkań miłośników wszelkich gier planszowych, które prawdopodobnie zostaną uruchomione w nowym roku kalendarzowym. Poszukujemy też osób lub firm, które chcą wesprzeć organizację tego typu przedsięwzięcia poprzez podarowanie lub zakup na potrzeby Muzeum najnowszych gier planszowych, m.in. gier posiadających zaszczytny tytuł „Spiel des Jahres” – najbardziej prestiżowego odznaczenia w świecie gier – takich jak Dominion, Niagara, Carcassone. Osadnicy z Catanu.
       W te i inne gry planszowe będzie można zagrać na Sali Edukacyjnej w budynku Muzeum zwanym Gimnazjum. Cały czas trwa również akcja „Obywatelu! Czas na czyn społeczny!” – poszukiwanie dawnych zabawek i gier planszowych wyprodukowanych przed 1989 rokiem.
       Jeżeli posiadacie w swoich domach takie przedmioty i skłonni jesteście je podarować, to elbląskie Muzeum zaprasza, nie tylko w najbliższą niedzielę. Każdy taki darowany przedmiot powinien posiadać informację o darczyńcy oraz, o ile to możliwe, krótką charakterystykę (np. kiedy został nabyty, kiedy używany, przez osoby w jakim wieku itp. – zwłaszcza w przypadku zabawek). Pozyskane materiały będą stanowić zaczątek nowej kolekcji muzealnej i posłużą stworzeniu dużej wystawy planowanej na rok 2012.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama