UWAGA!

Gwiazdy na gwiazdkę

Elbląg, Gwiazdy na gwiazdkę

Święta to dla jednych czas refleksji i przeżyć religijnych, dla innych czas spędzony w rodzinnym gronie, pełen spotkań i prezentów. Różne sposoby przeżywania świąt, różne świąteczne tradycje i różne pomysły na prezenty. „Gwiazdy na gwiazdkę" to propozycja Centrum Spotkań Europejskich Światowid na kulturalne prezenty dla najbliższych.

Opery: „Opowieści Hoffmana" i „Kawaler srebrnej róży", recital Michała Bajora oraz spektakl komediowy „Spróbujmy jeszcze raz", w którym główne role grają Joanna Żółkowska i Cezary Żak - to wydarzenia, które na pewno zadowolą najbardziej wybrednych koneserów kultury i sztuki.
       „Opowieści Hoffmana" i „Kawaler srebrnej róży" to opery prezentowane w ramach cyklu „The Metropolitan Opera. Live in HD", to także fani opery gromadzący się w 600 rozsianych po świecie kinach, teatrach i salach widowiskowych, by na żywo śledzić akcję toczącą się na scenie Met.
       - To już czwarta i piąta z kolei opera wyświetlana w ramach cyklu w kinie Światowid, każda z nich cieszy się powodzeniem, bo to naprawdę unikalne wydarzenie. Dlatego zapraszamy 19 grudnia i 9 stycznia o godzinie 19 do kina Światowid - zachęca Natalia Klonowska, kierownik kina.
       Recital Michała Bajora, który po raz kolejny odwiedzi Elbląg 19 lutego, to okazja do oderwania się od spraw codziennych . Jak zwykle będzie tanecznie, lirycznie i wyjątkowo pogodnie, a piosenki Janusza Kofty i Marka Grechuty przeniosą widzów w świat najpiękniejszej poezji.
       Z kolei spektakl komediowy „Spróbujmy jeszcze raz", grany 5 marca 2010 roku, to propozycja dla tych, którzy uważają, że sztuka powinna bawić i wzruszać oraz pokazywać to, co się w życiu zdarza bądź zdarzyć się może. Spektakl to pełna trafnych obserwacji obyczajowych opowieść o dwojgu ludziach po przejściach. Rzecz umiejscowiona jest w Nowym Jorku, ale równie dobrze mogłaby się zdarzyć w Warszawie. I wszędzie tam, gdzie przypadek może zetknąć policjantkę i bezrobotnego aktora...
       Ceny biletów na opery to 50 zł (bilet grupowy - powyżej 5 osób - 40 zł od osoby), na recital Michała Bajora oraz na spektakl „Spróbujmy jeszcze raz" - 55 zł.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama