UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Himalaje wiolinistyki z Piotrem Pławnerem

 

Do serca Mamy można trafić różnymi drogami i w różnym rytmie. Również w rytmie muzyki klasycznej, o co już 26. maja zadbają elbląscy kameraliści w towarzystwie Piotra Pławnera. W Sali Koncertowej ZPSM będziemy świadkami podróży nie tyle za jeden, co za setki uśmiechów Mam, wywołanych przez Orkiestrę i jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków przełomu XX i XXI wieku.

Jego grę „Stuttgarter Zeitung” określił jako „przemyślaną do ostatniego niuansu, godną najwyższych superlatywów”, a Yehudi Menuhin nazwał Piotra Pławnera „skrzypkiem o fenomenalnych zdolnościach i jednym z najbardziej obiecujących talentów nadchodzącej ery”. Potwierdzają to głosy międzynarodowej krytyki, a także dziesiątki nagród, w tym zwycięstwa w X Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego i 44. Międzynarodowym Konkursie ARD (I nagroda przyznana dopiero po raz trzeci w ponad półwiecznej historii konkursu).

 


       Przebieg koncertu wyznaczą utwory najsłynniejszego księdza w dziejach muzyki - Antonio Vivaldiego - i amerykańskiego mistrza partytury, który przeszedł do historii jako „kompozytorski minimalista” – Philipa Glassa. W związku z tym, że święto Mam powinno trwać przez 12 miesięcy, z instrumentów popłyną dźwięki glassowskich Amerykańskich czterech pór roku. Z kolei dzięki takim dziełom, jak Koncert smyczkowy g-moll RV 156 czy Koncert smyczkowy d-dur RV 121 artyści udowodnią, że Antonio Vivaldi to kompozytor mający, w dobie XXI wieku, wciąż wiele do powiedzenia.
       26.05.2019, niedziela, 18:00 
       Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
      
       Wykonawcy:
       Piotr Pławner – skrzypce/dyrygent
       Elbląska Orkiestra Kameralna
       Jarosław Praszczałek – prowadzenie
      
       W programie m.in.

       A. Vivaldi – Koncert smyczkowy c-moll RV 120
       A. Vivaldi – Koncert smyczkowy d-dur RV 121
       A. Vivaldi – Koncert smyczkowy g-moll RV 156
       A. Vivaldi – Koncert skrzypcowy  nr 6 a-moll RV 356
       P. Glass - Koncert skrzypcowy nr 2 „Amerykańskie cztery pory roku”
      
       Rezerwacje:

       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny 
      
       Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
       Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
      


       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama