UWAGA!

Historia sztuki dla małych i dużych

Elbląg, W sobotę dzieciaki będą poznawały architekturę gotycką - jej historię i charakterystyczne cechy - na przykładzie m.in. Galerii EL
W sobotę dzieciaki będą poznawały architekturę gotycką - jej historię i charakterystyczne cechy - na przykładzie m.in. Galerii EL

Jutro (27 września) o godzinie 11.45, w ramach sobotnich spotkań z historią, Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza dzieci w wieku od lat 10 na spotkanie z architekturą gotycką. Jej historię, charakterystyczne cechy poznają na przykładzie m.in. Katedry św. Mikołaja i dawnego kościoła Najświętszej Marii Panny (obecnie Galerii EL).

Podczas sobotnich spotkań z historią, które odbywać się będą w Galerii EL do końca października, dzieci w nietuzinkowy i jednocześnie przystępny sposób wprowadzone zostaną w tajemnice codziennego życia dawnych mieszkańców Elbląga, w miejskie legendy i historię zabytków. Spróbują stworzyć własne drzewo genealogiczne czy ilustracje do legend.
     - Dla młodszych dzieci w każdą sobotę od godziny 10 odbywać się będą spotkania z bajką – zapowiada Joanna Mierzejewska z Galerii EL. - Podczas spotkań przenosimy się w zaczarowany świat najstarszych i najpiękniejszych bajek i baśni, m.in. braci Grimm i Andersena, a także legend. Postaramy się stworzyć własną księgę baśni.
     - Pierwszy cykl zajęć odbywać się będzie we wrześniu i październiku, kolejny, ze względu na czas zimowy, dopiero na wiosnę. Spotkania mają na celu przybliżyć dzieciom historię Elbląga i jego okolic, zachęcić do samodzielnego zdobywania wiedzy o regionie – dodaje. - Wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę do Galerii EL. Koszt udziału w zajęciach to cena biletu wstępu do Galerii EL (2 zł).
     Natomiast od poniedziałku do środy Galeria EL zaprasza młodzież szkół średnich na zajęcia z historii sztuki. Zajęcia te prowadzone będą przez historyków sztuki: Martę Karaś oraz Jarosława Denisiuka i Tomasza Warejko-Rowdo.
     - Zajęcia będą miały charakter wykładowo – konwersatoryjny – wyjaśnia Joanna Mierzejewska. - Do udziału w nich zachęcamy przede wszystkim licealistów przygotowujących się do matury z historii sztuki i wybierających się na uczelnie artystyczne. Rozpoczynamy już w najbliższy poniedziałek 29 września.
     
     ***
     PONIEDZIAŁEK, godz. 17: Od impresjonizmu po czasy najnowsze - zajęcia w formie konwersatorium, poruszające najbardziej istotne przemiany w sztuce nowoczesnej, wprowadzające i zachęcające do samodzielnej analizy dzieła sztuki.
     Prowadzenie: Jarosław Denisiuk.
     
     WTOREK, godz. 16: Historia sztuki polskiej. Od czasów romańskich do sztuki nowoczesnej.
     Prowadzenie: Marta Karaś.
     
     WTOREK, godz. 16: NOT ONLY ENGLISH art BUT ONLY IN ENGLISH.
     Zajęcia z historii sztuki prowadzone w języku angielskim. Zajęcia odbywać się będą co dwa tygodnie. Dotyczyć będą różnorodnych kwestii i problemów w europejskiej historii sztuki od czasów starożytnych do najnowszych. Szczegółowy harmonogram zajęć podany zostanie na pierwszym spotkaniu.
     Prowadzenie: Marta Karaś
     (zajęcia te będą odbywać się na przemian: historia sztuki polskiej i Historia sztuki po angielsku)
     
     ŚRODA, godz. 18: Historia sztuki europejskiej. Od sztuki okresu dynastii Karolingów do Rokoko.
     Prowadzenie: Tomasz Warejko-Rowdo
     
     Wstęp na te zajęcia jest wolny!
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama