UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inspirowane malarstwem Szyszkina: wernisaż wystawy

 
Elbląg, Inspirowane malarstwem Szyszkina: wernisaż wystawy

Filia nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w poniedziałek, 9 grudnia, o godz. 12.00 na wernisaż wystawy pt. „Inspirowane malarstwem Szyszkina”, prezentującej prace uczestniczek warsztatów malarskich na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu. Wstęp wolny.

Iwan Iwanowicz Szyszkin, rosyjski malarz pejzażysta, ma w swoim dorobku olbrzymią ilość pięknych pejzaży leśnych, które stały się inspiracją dla powstania prac będących oddaniem zachwytu nad jego dziełami. Grupa malarska wykonała szereg prób, by oddać piękno lasów Szyszkina. Zwracano uwagę na urodę sosen i leśnych dróg otulonych słońcem. Zachwycano się potęgą samotnego drzewa w naturalnym, surowym środowisku przyrody. Podczas pracy nad tematem, mogliśmy spojrzeć wnikliwiej na złożoność form, bogactwo barw i światłocień. Powstałe prace są efektem tej obserwacji./uczestnicy warsztatów

Autorkami prac są: Jadwiga Buława, Małgorzata Hull, Barbara Cimaszkiewicz, Irena Stratmann, Janina Szymańska, Teresa Szwarc-Głód, Janina Socha Małgorzata Kaczmarek, Ewa Wnuk, Sylwia Byszewska, Alicja Basek. Prace powstały podczas warsztatów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu prowadzonych przez Katarzynę Smeję-Skulimowską.

 

Więcej informacji:

Filia nr 6

ul. Słoneczna 29-31

tel.: (55) 625 60 80/81

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama