UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak zrobić drzewo genealogiczne?

 
Elbląg, Jak zrobić drzewo genealogiczne?

Dominik Pactwa, pasjonat genealogii, który dotarł do przodka urodzonego w 1752 roku, poprowadzi bezpłatne warsztaty genealogiczne w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Swoją przygodę z genealogią zaczął 17 lat temu, a teraz zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje pomagając innym w poszukiwaniu ich korzeni. - W trakcie warsztatów genealogicznych uczestnicy dowiedzą się, jak rozpocząć i prowadzić poszukiwania swoich przodków – zachęca Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid” w Elblągu. - Dzięki praktycznym ćwiczeniom zapoznają się z rodzajami źródeł wykorzystywanych w genealogii oraz nauczą się korzystać z licznych internetowych baz danych.
       Na warsztatach pojawią się zagadnienia związane z zasadami tworzenia drzew genealogicznych. Zaprezentowanych zostanie kilka popularnych stron oraz programów służących do systematyzowania zebranych informacji i dokumentów oraz pozwalających na zbudowanie drzewa własnej rodziny. Uczestnicy podejmą też próbę odnalezienia i odczytania m.in. skanów aktów urodzeń, małżeństw oraz zgonów z XIX wieku, a także nauczą się analizować informacje w nich zawarte.
       - Nie zabraknie także wątków poświęconych tradycyjnym poszukiwaniom w archiwach państwowych i kościelnych – dodają organizatorzy. – Uczestnicy dowiedzą się, jak ustalić, czy poszukiwane dokumenty się zachowały, gdzie są przechowywane oraz na jakich zasadach są udostępniane.
      
       Warsztaty odbywać się będą w ramach projektu "Łączymy historie" dofinansowanego w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Prowadzone będą dla dwóch grup, a odbywać się będą w kolejne niedziele stycznia w godzinach 11.00 - 13.30 (grupa I) i 14.30 - 17.00 (grupa II).
      
       Pierwsze spotkanie zaplanowano 14 stycznia, kolejne 21 stycznia i ostatnie odbędzie się 28 stycznia, wszystkie w tych samych godzinach. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na warsztaty przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 605636670 lub poprzez pocztę elektroniczną aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
      
      
Aleksandra Bendarczuk, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama