UWAGA!

Jak zrobić drzewo genealogiczne?

 Elbląg, Jak zrobić drzewo genealogiczne?

Dominik Pactwa, pasjonat genealogii, który dotarł do przodka urodzonego w 1752 roku, poprowadzi bezpłatne warsztaty genealogiczne w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Swoją przygodę z genealogią zaczął 17 lat temu, a teraz zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje pomagając innym w poszukiwaniu ich korzeni. - W trakcie warsztatów genealogicznych uczestnicy dowiedzą się, jak rozpocząć i prowadzić poszukiwania swoich przodków – zachęca Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid” w Elblągu. - Dzięki praktycznym ćwiczeniom zapoznają się z rodzajami źródeł wykorzystywanych w genealogii oraz nauczą się korzystać z licznych internetowych baz danych.
       Na warsztatach pojawią się zagadnienia związane z zasadami tworzenia drzew genealogicznych. Zaprezentowanych zostanie kilka popularnych stron oraz programów służących do systematyzowania zebranych informacji i dokumentów oraz pozwalających na zbudowanie drzewa własnej rodziny. Uczestnicy podejmą też próbę odnalezienia i odczytania m.in. skanów aktów urodzeń, małżeństw oraz zgonów z XIX wieku, a także nauczą się analizować informacje w nich zawarte.
       - Nie zabraknie także wątków poświęconych tradycyjnym poszukiwaniom w archiwach państwowych i kościelnych – dodają organizatorzy. – Uczestnicy dowiedzą się, jak ustalić, czy poszukiwane dokumenty się zachowały, gdzie są przechowywane oraz na jakich zasadach są udostępniane.
      
       Warsztaty odbywać się będą w ramach projektu "Łączymy historie" dofinansowanego w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Prowadzone będą dla dwóch grup, a odbywać się będą w kolejne niedziele stycznia w godzinach 11.00 - 13.30 (grupa I) i 14.30 - 17.00 (grupa II).
      
       Pierwsze spotkanie zaplanowano 14 stycznia, kolejne 21 stycznia i ostatnie odbędzie się 28 stycznia, wszystkie w tych samych godzinach. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na warsztaty przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 605636670 lub poprzez pocztę elektroniczną aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
      
      
Aleksandra Bendarczuk, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama