UWAGA!

Jakie imprezy dostaną dofinansowanie miasta?

Elbląg, Impreza wikingów w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem elblążan. W tym roku Stowarzyszenie Elbląg Europa otrzyma na nią 14,5 tys. zł
Impreza wikingów w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem elblążan. W tym roku Stowarzyszenie Elbląg Europa otrzyma na nią 14,5 tys. zł (fot. AD).

Z Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy wykaz ofert organizacji pożytku publicznego działających w sferze kultury i sztuki, które w drodze konkursu otrzymały dofinansowanie ratusza. Zobacz, jakie imprezy miasto wspiera.

W ramach zadania „Działania na rzecz kultury mniejszości narodowych”:
       – Związek Ukraińców w Polsce otrzyma 6 tys. zł na 44. Dziecięcy Festiwal Kultury Ukraińskiej.
      
       W ramach zadania „Upowszechnianie kultury, w szczególności wybitnych przedsięwzięć o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym”:
       – Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzyma 3 tys. zł na imprezę „Młoda sztuka zaangażowana – spotkanie z twórczością Marty Dzido”
       – Stowarzyszenie Elbląg Europa otrzyma 14,5 tys. zł na „Międzynarodowy Festiwal Wikingowie z Truso w Elblągu”
       – Elbląskie Towarzystwo Kulturalne otrzyma 7 tys. zł na „Koncerty Kameralne” oraz 7,5 tys. zł na „XV Elbląskie Dni Muzyki Dawnej”
       – Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” otrzyma 7 tys. zł na „IV Międzynarodowe Spotkania Artystyczne”.
      
       W ramach zadania „Fryderyk Chopin”:
       – Elbląskie Towarzystwo Kulturalne otrzyma 4 tys. zł na organizację koncertu „Pieśni Chopina”.
      
       W ramach zadania „Wspieranie znaczących i cyklicznych przedsięwzięć artystycznych o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej”:
       – Stowarzyszenie Elbląg Europa otrzyma 26 tys. zł na „Elbląg Rocks Europa – Festiwal Muzyki Alternatywnej”.
      
       W ramach zadania „Promocja twórczości literackiej, wspieranie publikacji o tematyce elbląskiej, działania na rzecz krzewienia kultury języka polskiego”:
       – Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów otrzyma 14,6 tys. zł na „Kwartalnik elbląski Tygiel”
       – Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych otrzyma 6 tys. zł na działanie „Razem z Tobą promujemy kulturę i historię regionu elbląskiego oraz kulturę języka ojczystego”
       – Elbląskie Towarzystwo Naukowe otrzyma 7,7 tys. zł na wydanie publikacji naukowej pt. „Urzędnicy miejscy Elbląga do 1525” cz. I oraz 8,7 tys. zł na „Urzędnicy miejscy Elbląga 1525-1772” cz. II.
      
       W ramach zadania „Organizacja przedsięwzięć kulturalnych o charakterze plenerowym w sezonie letnim i dni wolne od pracy”
       –Elbląskie Towarzystwo Kulturalne otrzyma 15 tys. zł na Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2010
       – Stowarzyszenie „Jantar” otrzyma 2 tys. zł na „Festiwal Sztuki Ulicznej – Street Art”
       – Stowarzyszenie Absolwentów PWSZ w Elblągu „Pro Academicus” otrzyma 5 tys. zł na działanie „III Dzień na III Sektor – XI Forum Inicjatyw Pozarządowych”.
      
       W ramach zadania „Organizacja przedsięwzięć kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży”:
       – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci otrzyma 3 tys. zł na „XIV edycję Konkursu Poetyckiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w 2010 roku”
       – Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich otrzyma 3 tys. zł na „Palcem po mapie, czyli podróże małe i duże – letnie wakacje w bibliotece”
       – ZHP – Hufiec Elbląg otrzyma 10 tys. zł na „Festyn w krainie króla Piegusa – przegląd małej kultury Elbląga”
       – Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Teatr z Bliska” otrzyma 7 tys. zł na „II Festiwal Amatorskich Zespołów Teatralnych DESKA”
       – Stowarzyszenie „Eurofamilia” otrzyma 10 tys. zł na „Alter Ego – tożsamość kulturowa młodych”
       – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzielny Próchnik i Okolic otrzyma 6 tys. zł na „Program edukacji kulturalnej i muzycznej skierowanej szczególnie do dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie chóru mieszanego”.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "26 tys. zł na „ Elbląg Rocks Europa – Festiwal Muzyki Alternatywnej” . Ściągnijcie w końcu jakąś GWIAZDĘ a nie sześciorzędny zespół z trójmiasta ktory od elblaskich zespołów niczym sie nie różni i ktory dostal w dodatku kase za swoje rzepolenie a elblaskie zespoly najwyzej lizaka. INFO dla elblaskich zespolow: nie gracje za frajer :) Niech WAM płacą za to żę macie ochotę ich utrzymywać bo zrobic festiwal to nie problem a sense w tym aby zmieniał on rzeczywistość a faktem jest, że nie zmienia no nie LENIN ??? :)) Oraz ERE nie jest zadnym wydarzeniem regionalnym badz ogolnopolsim hehe a tylko i niestety lokalnym. Nikt się nim nie interesuje bo nie spelnia wymogow :)) I nagrodę sprezentujcie konkretna bo. .. ehhh szkoda pisać :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ja nos ik z rejonow(2010-01-27)
 • Wspieranie znaczących i cyklicznych przedsięwzięć artystycznych o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej czyli Elbląg rock europa: przeciez to KPINA no panownie nie macie honoru!!
 • ą znacie program tegorocznego, dopiero iii festiwalu, wiec nie piszcie bzdur, to ma szanse rozwoju!
 • Ciekawe dla jakich odbiorców jest przeznaczona pozycja "Urzędnicy miejscy w Elblągu do 1525r. i 1525-1772.16400zł można byłoby dołożyć do imprezy kulturalnej, z której skorzystaliby elblążanie. A czy planuje się wydania o urzędnikach następnych wieków łącznie z aktualnymi.
 • Impreza wikingów w zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem elblążan. W tym roku Stowarzyszenie Elbląg Europa otrzyma na nią 14,5 tys. zł I to cieszy! Brawo!
 • jest takie powiedzonko. .jest szansa na wy. .. achnie szympana :) Ludzi ocenia się po czynach a nie po słowach. z Założenia jest to elblaska impreza wiec MEGA ODLOTOW z zepsolami nie przewiduje :)) aa TYMON przyjedzie albo Malenczuk :) byc moze zaszkoczna NAS w koncu wszak na błedach sie ludziska uczą :) btw ta pozyjca o tych urzednikach rowniez jest smieszna na co to komu? To tylko incjatorzy sie z tego ciesza i to kupia tak mi sie zdaje. czyli urzednicy blee no ale historia wiec byc moze warto ukazac mentalnosc urzednikow :)) moze to jakis fenomen :)
 • Wikingowie ciekawe widac, ze cos sie kreci :) łajbę maja no te hełmy :))
 • Absurdów w zarządzaniu elblaską "kóltórą" jest całe multum wiec juz nikogo nie dziwią obsuwy i marnowanie kasy w ładowaniu jej w bezcelowe inicjatywy, ktore tylko rzekomo na stracie sa trendy i ciekawe a w praniu ukazuje sie bubel :) i niekompetentność organizatorow. ale moze w koncu sie nauczą heh no nie?
 • jest szansa ? taak owszem ale na wyruch. .. e szympansa odnosnie ERE 3
 • "Urzęnicy Elbląga" zostaną wydani ze względu na osobiste aspiracje niektórych ludzi do tworzenia środowiska naukowego w mieście
 • ETK - znowu ok. 40.000 zł ! Ciekawe jak rozliczyli poprzedni rok, bo w ciągu 2009 badzo mało było o nich słychać, kasę mają naprawdę dużą. Czy to towarzystwo wspierania przebrzmiałych elyt i układzików nie dubluje czasem kilku innych podmiotów działających na nivea kultury?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jest - to szelest?(2010-01-27)
 • 40,5 tyś dostanie również Elblag Europa to może ich rozliczyć co? hłe hłe
Reklama