UWAGA!

Jam session w Krypcie

 Elbląg, Foto za zgodą: asafjazz.pl
Foto za zgodą: asafjazz.pl

Klub Środowisk Twórczych zaprasza na pierwszą sesję jazzową. W tym roku będzie inaczej, ponieważ sesje będą się odbywały pod namiotem na terenie Centrum Sztuki Galeria EL. Zmianie też uległa godzina rozpoczęcia i dzień tygodnia. Jam session będą miały miejsce w czwartki, o godz. 19.

Na pierwsze spotkanie klub przygotował niespodziankę i zaprosił artystów, którzy grają w znanych polskich big bandach i są czołowymi przedstawicielami Trójmiejskiej Sceny Jazzu Tradycyjnego.Grana przez nich muzyka, to podstawa jazzu oraz muzyki rozrywkowej, która zaistniała w Nowym Orleanie na przełomie XIX i XX wieku. Charakteryzuje ją duża energia oraz elementy bluesa. Wśród znanych artystów gatunku wyróżnić możemy między innymi Louisa Armstronga, Kida Ory, Ackera Bilka czy Sidneya Becheta. W wykonaniu zaproszonych artystów będzie można usłyszeć między innymi światowe przeboje tej ery jazzu.

Inicjatorem tego pomysłu jest znany elbląskiej publiczności, perkusista Piotr Jankowski. Wraz z nim wystąpią: pianista i wokalista Maciej Flont, saksofonista Antoni Śliwa i basista Karol Kozłowski. Zapowiada się bardzo swingowo.

Wstęp na jam session jest wolny.

Centrum Sztuki Galeria EL, godz. 19.00.

Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama