UWAGA!

Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

2009-07-26
Aktualizowany 2009-07-29 00:09

W środę 29 lipca o godz. 19 w Centrum Sztuki Galeria EL w ramach cotygodniowych letnich koncertów wystąpi Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet w składzie: Jan Ptaszyn Wróblewski - tenor sax, Wojciech Niedziela - piano, Jacek Niedziela - bass, Marcin Jahr - drums.

Jan Ptaszyn Wróblewski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego jazzu, niekwestionowany lider i „dobry duch” życia jazzowego w Polsce; muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, a także dziennikarz i krytyk muzyczny. Debiutował na scenie już w 1956 r. w legendarnym sekstecie Krzysztofa Komedy i od tego czasu prowadził dziesiątki zespołów. Polish Jazz Quartet, Studio Jazzowe Polskiego Radia, Chałturnik, New Presentation, Grand Standard Orchestra, Made in Poland - to tylko wyrywkowe jego przedsięwzięcia. Zjeździł blisko pół świata, od Kalkuty po Los Angeles, często uczestnicząc w międzynarodowych przedsięwzięciach.

 


       Wojciech i Jacek Niedzielowie (bracia bliźniacy) byli objawieniem na polskiej scenie jazzowej w 1982 r., startując z Ptaszynem Wróblewskim w New Presentations. Od tego czasu zasilali wiele najlepszych polskich zespołów a także realizowali własne przedsięwzięcia. Obaj są także doświadczonymi liderami. Ostatnio współpracowali z Bobby Watsonem i Mike'm Mainierim.
       Najmłodszy w zespole Marcin Jahr ma także na swoim koncie wiele osiągnięć i szczególnie bogatą dyskografię - z dziesiątkami najważniejszych w naszym kraju liderów. Z Ptaszynem współpracuje regularnie od czasu swego debiutu na Jazz Juniors z triem Bogdana Hołowni (1988 r.).
       Kwartet w tym składzie nagrał dwie płyty: „Real Jazz” i „Supercalifragilistic”. Obie uzyskały nominacje do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowa płyta Roku. A Ptaszyn w 2007 r. otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt działalności.
       Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasie Galerii EL.
      
      

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama