UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jarocin, po co wolność - premiera w Mjazzdze

Elbląg, Jarocin, po co wolność - premiera w Mjazzdze

Festiwal w Jarocinie doczekał się wartościowego filmu pokazującego jego historię i ludzi, którzy go współtworzyli. Film Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego "Jarocin, po co wolność" miał polską premierę 2 grudnia w Warszawie. W Elblągu można go zobaczyć podczas projekcji w klubie Mjazzga w poniedziałek, 9 stycznia.

Jarocin, po co wolność - jest pierwszą pełną historią jednego z najważniejszych festiwali w dziejach polskiej kultury. Energetyczna podróż przez kilka dekad pokazuje wyjątkową siłę muzyki, która staje się prawdziwym bohaterem filmu. Obrazu dopełniają barwne opowieści osób, które do Jarocina przyjeżdżały i wyjątkowe archiwalia.
       Swoimi wspomnieniami dzielą się między innymi: Robert Brylewski (jeden z pierwszych muzyków punkrockowych, współzałożyciel Brygady Kryzys, Izraela czy Armii), Walter Chełstowski (twórca legendy festiwalu i jej dyrektor artystyczny w latach 1980-86, a potem 1991-92), Marek Piekarczyk (wokalista TSA), Krzysztof „Grabaż” Grabowski (uczestnik pierwszych edycji, a potem lider zespołu Pidżama Porno i Strachy na Lachy, a przez pewien czas również dziennikarz muzyczny), Jurek Owsiak (dyrektor artystyczny w latach 1991-92 i wielokrotny konferansjer), Krzysztof Skiba (anarchizujący opozycjonista), Muniek Staszczyk (lider i wokalista zespołu T. Love, który do dziś uważa się za „dziecko Jarocina”), Paweł Gumola (lider zespołu Moskwa), Robert Matera i Krzysztof Grabowski (liderzy zespołu Dezerter), Tomasz Budzyński (lider zespołu Armia), Darek „Maleo” Malejonek (znany z zespołów Izrael, Kultura, Armia czy Houk), Patyczak (uczestnik festiwalu i pomysłodawca projektu Brudne Dzieci Sida) i wielu innych.
      
       Pierwsze recenzje tego dokumentu są bardzo entuzjastyczne. Część spośród bohaterów tego filmu można było w Mjazzdze zobaczyć i posłuchać podczas koncertów m.in. Armii, Dezertera, Moskwy czy Darka Malejonka z Maleo Reggae Rockers. Starając się, w ramach swoich warunków, umożliwiać kontakt z bieżącymi dokonaniami w sferze kultury i muzyki z tym większą przyjemnością zapraszamy na projekcję do klubu Mjazzga - jedynego miejsca w Elblągu, gdzie film będzie pokazany.
      
       Emisja filmu odbędzie się w Mjazzdze w poniedziałek, 9 stycznia o godz. 20.
       Bilety w cenie 10 zł przed i 12 zł w dniu seansu (ilość ograniczona)
      

       Patronem medialnym Klubu Muzycznego Mjazzga jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama