UWAGA!

Jazz w Galerii EL

 Elbląg, Jazz w Galerii EL

W Galerii EL trwa Lato Jazzowo-Bluesowe. W  środę 22 lipca wystąpi tu polsko-ukraińska formacja ShockolaD + PL. Jej muzycy płynnie poruszają się w estetyce jazzu, funki, etno i elektro. Formacja zagra w składzie: Igor Gnydyn - perkusja, Anastasia Lytvyniuk - piano, Dana Vynnytska - vokal, Michal Jaros - bass, Tomasz Dabrovski - trąbka.

Grupa ShockolaD powstała w czerwcu 2004 r. Jest już dobrze znana na Ukrainie, ale nie tylko, bowiem zespół brał udział w wielu festiwalach jazzowych, w tym tak prestiżowych jak Jazz Bez, Metro Jazz czy Chilli Jazz w Krakowie.
       Z Krakowem ShockolaD łączy jeszcze jeden element, a mianowicie wspólny projekt ukraińsko-polski. Po pobycie w Polsce w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury Polski „Gaude Polonia” zespół nawiązał współpracę ze znanymi polskimi muzykami - Michałem Jarosem (kontrabas) i Tomaszem Dąbrowskim (trąbka). Wynikiem tej współpracy jest nagrana płyta „Number one”, seria koncertów w Polsce i na Ukrainie, a także dodanie do nazwy zespołu końcówki „PL”.
       Wspólny materiał wydany na płycie łączy w sobie muzykę ludową zakorzenioną w tradycji ukraińskiej z doświadczeniami polskiego jazzu oraz fascynację artystów nurtem world music.
       Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Galerii EL, rezerwacja telefoniczna 055 232 53 86.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama