UWAGA!

Jazzowo w Światowidzie

Elbląg, Piotr Lemańczyk.
Piotr Lemańczyk.

W czwartek 22 lutego o godz.19 w centrum kultury Światowid odbędzie koncert jazzowy Piotra Lemańczyka. Koncert jest projektem basisty Piotra Lemańczyka, który zaprosił do współpracy wybitnych muzyków: Adama Pierończyka, Macieja Grzywacza i Krzysztofa Gradziuka.

Program opiera się na kompozycjach lidera. Są to utwory współczesne, nawiązujące do tradycji jazzowej, często osadzone w nieparzystym metrum. Towarzyszący mu muzycy gwarantują najwyższy poziom wykonawczy i nieskrępowane improwizacje. Muzyka zespołu jest pełna ekspresji, precyzyjna i wirtuozerska, a dobór instrumentalistów gwarantuje najwyższy poziom jazzowych doznań. Płyta ukaże się wiosną 2007 r.
     Elbląski koncert Piotra Lemańczyka odbędzie się 22 lutego o godz. 19 w Światowidzie. Cena biletu 20 zł. Warto wybrać się z przyjaciółmi, bo wówczas można liczyć na atrakcyjne promocje cenowe: przy zakupie 5 biletów na koncert - 1 bilet gratis, zaś przy zakupie powyżej 5 biletów - bilet do kina (dla dwóch osób) gratis.
     
     Piotr Lemańczyk - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, lider. Jest laureatem Jazz Juniors '95 i '96 w Krakowie, Jazz nad Odrą '96 we Wrocławiu oraz Pomorska Jesień Jazzowa '96, gdzie dostał „Klucz do kariery”. Jako lider nagrał dwie autorskie płyty - „Follow the soul” i „Freep”, które zebrały znakomite recenzje w prasie fachowej. Ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Maciej Sikała, Piotr Wojtasik.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama