UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kabaretowa Przeprowadzka na Nocach

 
Elbląg, Na Elbląskich Nocach wystąpi m.in. Kabaret Grupa MoCarta
Na Elbląskich Nocach wystąpi m.in. Kabaret Grupa MoCarta (fot. Ireneusz Rupniewski)

Stałym punktem Festiwalu Elbląskie Noce już od kilku lat jest Kabareton. „Kabaretowa przeprowadzka” to tegoroczny program, wyreżyserowany przez Krzysztofa Jaślara. Wystąpią w nim: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa MoCarta oraz Ireneusz Krosny, a całość poprowadzi Artur Andrus.

„Elbląskie Noce" to Festiwal, w ramach którego prezentowane są koncerty i recitale, które zyskały uznanie krytyków oraz publiczności, a także te przygotowywane specjalnie na potrzeby Nocy. Stałym punktem programu Festiwalu stała się „Zamkowa Noc z Kabaretem" reżyserowana przez Krzysztofa Jaślara. Tematem tegorocznej Zamkowej Nocy jest przeprowadzka Festiwalu, czyli zamiana dziedzińca Muzeum Archeologiczno – Historycznego na dziedziniec Centrum Sztuki Galeria El stąd tytuł programu - "Kabaretowa przeprowadzka".
       - Jak co roku, podczas Elbląskich Nocy nasza scena i widownia są zadaszone, deszcz i burze są nam niestraszne. Nowością są numerowane miejsc. Zrobiliśmy to po to, aby każdy już w dniu zakupu wiedział, jakie miejsce mu przysługuje – mówią organizatorzy.
       „Kabaretową przeprowadzkę” poprowadzi Artur Andrus. To artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", poeta, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego".
       Na scenie będzie można zobaczyć Kabaret Młodych Panów w składzie: Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Robert Korólczyk, Piotr Sobik (obsługa techniczna). Pomimo tego, że KMP tworzą artyści z dużym doświadczeniem i dorobkiem scenicznym, kabaret jest wciąż bardzo "młody". Na swoim koncie ma kilka programów, trzy płyty i wiele nagród na najważniejszych polskich przeglądach. Swoje skecze zaprezentuje również Kabaret Paranienormalni. Jego członkowie są z Jeleniej Góry, chociaż w dwóch-trzecich mieszkają w Warszawie. Powstali pod koniec roku 2004, a parę miesięcy później mieli już pierwszy program, z którym wystartowali na Pakę 2005. Od razu zaszli daleko, bo do wieczoru ostatniej szansy. Później były już same sukcesy. Do tego grona dołączy także Grupa MoCarta, czyli kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Na scenie nie zabraknie najbardziej znanego mima komicznego w Polsce – Ireneusza Krosnego. Krosny posiada oryginalny, własny styl. Podczas spektakli nie stosuje makijażu, występuje w czarnym trykocie, w otoczeniu ubogiej scenografii. Treść jego autorskich etiud dotyczy przejawów życia społecznego i towarzyskiego, z elementami abstrakcji i absurdu, zwykle są one zakończone zaskakującą pointą i przesłaniem.
       "Kabaretowa przeprowadzka" w ramach Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej - 26 sierpnia. Reżyseria: Krzysztof Jaślar. Prowadzenie: Artur Andrus. Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny.
       Cena biletów: od 40 zł do 110 zł.
       Ceny biletów zależą od sektora. Rozmieszczenie sektorów można sprawdzić na stronie internetowej (przy danym wydarzeniu) oraz w kasie CSE Światowid.
       Szczegółowy program całej imprezy dostępny jest na: www.swiatowid.elblag.pl.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama