UWAGA!

Kameraliści zagrali z gwiazdami w pelplińskiej katedrze

 Elbląg, Kameraliści zagrali z gwiazdami w pelplińskiej katedrze
fot. nadesłana

Już po raz siedemnasty we wnętrzu katedry Wniebowzięcia NMP w Pelplinie zabrzmiały najpiękniejsze kolędy oraz pastorałki. W piątek, 15 grudnia, podczas tegorocznego Koncertu Bożonarodzeniowego wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Artystom towarzyszyła już po raz czwarty Elbląska Orkiestra Kameralna.

Uroczystość stała się piękną tradycją. Przebiegła w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Pojawili się liczni słuchacze i z uśmiechem na twarzy wspólnie z artystami śpiewali kolędy. Udział w koncercie był bezpłatny.
       Kasia Moś przepięknie zaśpiewała „Dzisiaj w Betlejem”. „Oj maluśki”, „W żłobie leży” zabrzmiały w aranżacji Natalii Szroeder oraz Poznańskiego Chóru Chłopięcego. „Wśród nocnej ciszy” i „Północ już była” wykonali bracia zespołu Pectus. Na koniec świątecznego spotkania wszyscy muzycy wyszli na scenę i wspólnie zaśpiewali „Bóg się rodzi”.
       Mimo bardzo niskiej temperatury panującej we wnętrzu Bazyliki publiczność była pełna energii i entuzjazmu. Po raz jedenasty za oprawę artystyczną koncertu odpowiadał pianista i kompozytor Janusz Stokłosa. Całość poprowadziła Monika Zamachowska.
       Koncert Bożonarodzeniowy cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród słuchaczy. Co roku jest wyczekiwany przez widzów TVP. W Pelplinie występowali już m.in: Ewa Farna, Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem, Anna Maria Jopek, Kayah, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki i Aga Zaryan.
       Dzięki współpracy z Telewizją Polską, koncert będzie można obejrzeć na antenie TVP2 w dwóch częściach: 24 grudnia – cz. 1, godzina 15:15 , 26 grudnia – cz. 2, godzina 15:35.

       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama