UWAGA!

Kamil Piotrowicz Quintet promuje "Birth"

 Elbląg, Kamil Piotrowicz Quintet promuje "Birth"
fot. nadesłane

Prowadzący w radiowej Trójce audycje jazzowe Jan Ptaszyn Wróblewski nie może się ich nachwalić. Uznanie dla ich kunsztu muzycznego zatacza coraz szersze kręgi. Podczas ośmiu premierowych koncertów promować będą wydaną właśnie płytę "Birth". Kamil Piotrowicz Quintet zagrają między innymi w Mjazzdze w poniedziałek 15 czerwca.

Kamil Piotrowicz Quintet tworzą: Emil Miszk - trąbka, Piotr Chęcki - saksofon tenorowy, Kamil Piotrowicz - fortepian, Michał Bąk - kontrabas i Sławek Koryzno - perkusja.
       Choć zespół istnieje dopiero od niespełna półtorej roku, ma już na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. I miejsce na XVII Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, I miejsce na Blue Note Poznań Competition czy Grand Prix w konkursie "Powiew Młodego Jazzu" na XIII Międzynarodowym Festiwalu Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Ostatnio lider, Kamil Piotrowicz, zdobył Nagrodę Indywidualną za Kompozycje na 51. Jazz Nad Odra 2015 we Wrocłwiu.
       Grupa wróciła właśnie z Enter Enea Festiwalu w Poznaniu firmowanego przez Leszka Możdżera, gdzie po raz kolejny po swoim występie usłyszeli same superlatywy.
       W związku z wydaniem debiutanckiej płyty długogrającej zatytułowanej "Birth", której patronują m.in. Program Trzeci i Program Drugi PR zespół jest w ośmiokoncertowej trasie premierowo przedstawiającej materiał z tego wydawnictwa. Pośród takich miejsc jak Filharmonia Koszalińska czy Lichtenrader Jazz Festiwal w Berlinie grupa zawita również do elbląskiej Mjazzgi by przenieść słuchaczy w niezwykły świat dźwięków nacechowany zarówno młodzieńczą fantazją i dzikością, jak i rozwagą i doświadczeniem.
       Zapraszamy na koncert, który miłośnikom jazzu i dobrej muzyki w ogóle może pozostawić po sobie tylko jedno wrażenie - radość.
      
       Mjazzga, poniedziałek 15 czerwca, godz. 20.15
       Bilety w cenie 15 zł przed i 20 zł w dniu koncertu
       Organizacja SK Co Jest? i klub Mjazzga
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następny koncert - eliminacje do ERE (rock) 19.06
      
      
Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama