UWAGA!

Kiermasz książek tudzież Narodowe Czytanie

 Elbląg, Kiermasz książek tudzież Narodowe Czytanie
fot. Dominik Żyłowski

Jest już tradycją, że na początku września w Bibliotece Elbląskiej odbywa się kiermasz książek i Narodowe Czytanie. Zapraszamy do Sali „U św. Ducha” w sobotę, 8 września, aby wspólnie cieszyć się literaturą!

Uwaga: z powodu trwającego w bibliotece remontu – wejście od strony dziedzińca!
       Program:
       9.00-15.00 – kiermasz książek za 2 zł
       Kiermasz książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru (około 3,5 tys. książek: literatura piękna dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych oraz literatura popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy)
       11.00-11.30 – Narodowe Czytanie
       Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku. Została wtedy zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, a w zeszłym roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
       W tym roku z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą Narodowego Czytania ogłoszono „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
       W trakcie kiermaszu w Bibliotece Elbląskiej przeczytamy kilka fragmentów „Przedwiośnia” (jednak bez usuwania z tekstu trudnych wyrazów). Jak co roku w akcję włączyli się lokalni animatorzy kultury, klubowicze działających przy bibliotece Dyskusyjnych Klubów Książki, ale chcemy również – ciesząc się wolnością, którą mamy – zaprosić Państwa do czytelniczej zabawy. Zachęcamy do poczytania fragmentów „Przedwiośnia”, a także (jeśli ktoś będzie miał ochotę) fragmentów książek, które zostaną kupione podczas kiermaszu. Do zobaczenia w bibliotece!
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Kamila Cypriana Norwida

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama