UWAGA!

Kino Światowid będzie otwarte! Wirtualnie!

 Elbląg, CSE „Światowid"
CSE „Światowid"

Kiedy w sposób tradycyjny pójdziemy do kina i obejrzymy film tak jak kiedyś… nie wiemy. Kino Światowid nie chce czekać na datę odmrożenia z założonymi rękami. Dlatego z myślą o naszych sympatykach przenosimy Kino do Twojego domu.

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEeKINO.PL.

 

Już 21 maja Kino Światowid zaprosi swoich widzów do obejrzenia niebanalnego repertuaru na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której będziemy mogli poczuć namiastkę prawdziwego kina.

 

Stowarzyszenie Kin Studyjnych przygotowuje największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego swoje repertuary zaprezentują kina arthousowe z całej Polski w tym, nasze, elbląskie Kino Światowid. MOJEeKINO.PL będzie jedną wspólną platformą łączącą wirtualnie kina, która w dobie epidemii umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach.

 

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie bez precedensu - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW. Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja - 7 czerwca jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce. W ramach festiwalu przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową.

 

Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Bilety na każdy pokaz kosztować będą (w zależności od filmu 18 zł, 15 zł i 10 zł).

 

 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama