UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Klasycy dla młodych

Elbląg, Basia Misiewicz, w głębi Marta Osowska-Utrysko
Basia Misiewicz, w głębi Marta Osowska-Utrysko (fot. rp).

Wczoraj (4 stycznia) w Galerii Nobilis Światowida odbył się pierwszy w tym roku koncert muzyki klasycznej zatytułowany „Romantyczny Nowy Rok”. Rok 2010 ogłoszono Rokiem Chopinowskim, muzyki klasycznej będzie więc w Światowidzie więcej.

W roku 2010 obchodzimy dwusetną rocznicę narodzin największego polskiego kompozytora Fryderyka Franciszka Chopina. Jego wkład w rozwój światowej muzyki romantyzmu jest nieoceniony – to on inspirował Roberta Schumanna i Franciszka Liszta, a jego kompozycje stanowią natchnienie dla wielu muzyków. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na spotkania z muzyką klasyczną.
       – W tym roku będzie zapewne wiele wydarzeń związanych z obchodami urodzin tego wielkiego artysty, który stał się przecież legendą, a jego twórczość jest bliska sercom wielu pokoleń – mówią organizatorzy. – My chcemy przybliżać muzykę klasyczną, zwłaszcza młodej publiczności.
       Na poniedziałkowym koncercie można było usłyszeć utwory romantyczne, m.in. Edwarda Elgara, Johannesa Brahmsa i Aleksandra Skriabina, w wykonaniu wiolonczelistki Basi Misiewicz i pomysłodawczyni spotkań z muzyką klasyczną – pianistki Marty Osowskiej-Utrysko.
       – Mam nadzieję, że kolejne spotkania będziemy organizować co dwa miesiące – mówi Marta Osowska-Utrysko. – Planuję zapraszać zawsze innych gości, reprezentujących wykonawstwo na innych instrumentach, w innym nurcie lub stylu, a tematy spotkań będą głównie z kręgu moich zainteresowań i przyjaźni muzycznych.
       Ma być kameralnie, ze szczególną uwagą poświęconą występującym gościom. Każdy koncert rozpoczynać ma gra Marty Osowskiej-Utrysko.
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama