UWAGA!

Klasycy dla młodych

Elbląg, Basia Misiewicz, w głębi Marta Osowska-Utrysko
Basia Misiewicz, w głębi Marta Osowska-Utrysko (fot. rp).

Wczoraj (4 stycznia) w Galerii Nobilis Światowida odbył się pierwszy w tym roku koncert muzyki klasycznej zatytułowany „Romantyczny Nowy Rok”. Rok 2010 ogłoszono Rokiem Chopinowskim, muzyki klasycznej będzie więc w Światowidzie więcej.

W roku 2010 obchodzimy dwusetną rocznicę narodzin największego polskiego kompozytora Fryderyka Franciszka Chopina. Jego wkład w rozwój światowej muzyki romantyzmu jest nieoceniony – to on inspirował Roberta Schumanna i Franciszka Liszta, a jego kompozycje stanowią natchnienie dla wielu muzyków. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na spotkania z muzyką klasyczną.
       – W tym roku będzie zapewne wiele wydarzeń związanych z obchodami urodzin tego wielkiego artysty, który stał się przecież legendą, a jego twórczość jest bliska sercom wielu pokoleń – mówią organizatorzy. – My chcemy przybliżać muzykę klasyczną, zwłaszcza młodej publiczności.
       Na poniedziałkowym koncercie można było usłyszeć utwory romantyczne, m.in. Edwarda Elgara, Johannesa Brahmsa i Aleksandra Skriabina, w wykonaniu wiolonczelistki Basi Misiewicz i pomysłodawczyni spotkań z muzyką klasyczną – pianistki Marty Osowskiej-Utrysko.
       – Mam nadzieję, że kolejne spotkania będziemy organizować co dwa miesiące – mówi Marta Osowska-Utrysko. – Planuję zapraszać zawsze innych gości, reprezentujących wykonawstwo na innych instrumentach, w innym nurcie lub stylu, a tematy spotkań będą głównie z kręgu moich zainteresowań i przyjaźni muzycznych.
       Ma być kameralnie, ze szczególną uwagą poświęconą występującym gościom. Każdy koncert rozpoczynać ma gra Marty Osowskiej-Utrysko.
      
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama