UWAGA!

Kolędowanie z Taukersami

Elbląg, Zespół Taukers
Zespół Taukers (fot. Paweł Serocki).

Zespół Taukers działający przy parafii św. Pawła w Elblągu przygotowuje się do koncertów, podczas których wykona tradycyjne kolędy oraz własne pastorałki. Pierwsze śpiewanie odbędzie się przed Wigilią.

Taukers to młody, rockowy zespół, który powstał na bazie kościelnej scholki. Na swoim koncie ma już koncerty w Trójmieście i w Elblągu oraz wydaną płytę „Zawsze z nami”. Tym razem Taukersi szykują się do kolędowania.
     - Zespół przygotowuje mały koncert, podczas którego będzie grać i śpiewać tradycyjne kolędy oraz pastorałki własnego autorstwa - zapowiada o. Mateusz, franciszkanin. - Część pastorałek jest już znana, bowiem niektóre śpiewała scholka w kościele w czasie Świąt Bożego Narodzenia w ubiegłym roku i dwa lata temu. Są jednak także całkiem nowe piosenki, a wszystkie mają nowe, ciekawe aranżacje. Kolędy wykonywane będą przy akompaniamencie skrzypiec, wiolonczeli, fletu oraz perkusji, gitar, klawiszy, a także saksofonu.
     Pierwsze śpiewanie kolęd z Taukersami odbędzie się w kościele św. Pawła przed Wigilią. Później będzie można kolędować z zespołem pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia po mszy św. o godz. 12.
     Już teraz można posłuchać piosenek z prób zespołu na stronie internetowej parafii św. Pawła: www.alterna.vel.pl.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama