UWAGA!

Kolejne sukcesy Karoliny Nowotczyńskiej

Elbląg, Kolejne sukcesy Karoliny Nowotczyńskiej
fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna z przyjemnością informuje, że koncertmistrzyni Orkiestry Karolina Nowotczyńska w czerwcu wzięła udział w dwóch prestiżowych konkursach odbywających się w Padwie. Elblążanka zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie smyczkowym.

Zwycięstwo przyniosła jej Partita Witolda Lutosławskiego. W drugim konkursie, w którym udział brali wszyscy instrumentaliści m.in. laureatka XVI edycji Konkursu Chopinowskiego, koncertmistrzyni EOK zajęła czwarte miejsce
       Nie są to pierwsze sukcesy młodej kameralistki. Karolina Nowotczyńska jest zdobywczynią I i II nagrody w międzynarodowym konkursie w Dolnym Kubinie na Słowacji w 2008 roku. Została również wyróżniona na międzynarodowym konkursie w Kloster - Schontal (Niemcy 2009). Niezwykłe umiejętności zdobywała podczas licznych kursów, m.in. kursie mistrzowskim Maestro Maxima Vengerova, mistrzowskich kursach „Stringtime Academia” (Niemcy). Ogromnym wyróżnieniem w karierze artystki był kurs „Morningside Music Bridge 2010” w Kanadzie. Karolina Nowotczyńska jest stypendystką Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląga 2011, Marszałka Województwa oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama