UWAGA!

„Kompozycje” nagrodzone

150 prac wpłynęło na ogólnopolski konkurs plastyczny „Kompozycje”, ogłoszony przez elbląskie centrum kultury Światowid. Były to dzieła malarskie, rysunki, grafika oraz batik tworzone na dowolny temat. Wczoraj (5 października) jury ogłosiło listę zwycięzców.

To już druga edycja konkursu skierowanego do młodzieży w wieku od 14 do 18 lat i dorosłych. 70 uczestników z całego kraju, m.in. Bydgoszczy, Warszawy, Zakopanego, nadesłało 150 prac.
     - Większość prac młodzieży to rysunek i grafika, mniej było malarstwa - mówi elbląski artysta plastyk Ewa Bednarska-Siwilewicz ze Światowida, organizatorak konkursu. - W pracach dorosłych przeważa malarstwo i batik, mniej jest natomiast grafiki i rysunku.
     5 października jury w składzie: Jarosław Denisiuk - historyk sztuki, Andrzej Sywula - artysta plastyk i Aleksandra Matulewicz - artysta plastyk, rozstrzygnęło konkurs „Kompozycje”.
     W kategorii malarstwo dorośli nagród nie przyznano, wyróżnienia otrzymały: Joanna Wachowicz i Maria Szczepańska z Elbląga.
     W kategorii malarstwo młodzież jury nagrodziło: Agnieszkę Trojanowską z Bydgoszczy i Natalię Curzydło z Zawiercia.
     W kategorii grafika dorośli nagród nie przyznano, wyróżnienie otrzymała Barbara Krajnik ze Zwierzna.
     W kategorii grafika młodzież nagrody otrzymały: Izabella Suchomska z Bydgoszczy, Jacek Hajnos z Zakopanego, Jacek Różański z Bydgoszczy. Wyróżnienia otrzymały: Karolina Kamińska i Katarzyna Różańska z Elbląga oraz Sara Skałka z Zakopanego.
     W kategorii batik dorośli nagrody otrzymały: Aleksandra Milewska i Łucja Wołonsewicz z Elbląga. Jury wyróżniło Gabrielę Bortnik z Elbląga.
     W kategorii batik młodzież jury postanowiło nie przyznawać nagród głównych. Wyróżnienie otrzymała Miriam Stołowska z Elbląga.
     Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się we wtorek 9 października w Galerii Nobilis o godzinie 17. Natomiast godzinę później w kinie kameralnym odbędzie się wykład o sztuce pt. „Triumfalny powrót malarstwa”, który poprowadzi Jarosław Denisiuk.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama