UWAGA!

Koń jaki jest, każdy widzi

W poniedziałek 19 marca w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu otwarta zostanie wystawa prac plastycznych dzieci oraz zdjęć koni - podopiecznych Fundacji Pegasus w ramach ogólnopolskiej kampanii „Koń jaki jest, każdy widzi?”.

Kampania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt zainaugurowana została w październiku 2006 r. wernisażem zdjęć koni - podopiecznych Fundacji oraz prac plastycznych dzieci. W kolejnych miesiącach wystawa odwiedziła kilkanaście polskich miast.
     Jak podkreślają członkowie Fundacji Pegasus, celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa, a szczególnie dzieci na los zwierząt oraz pozyskanie środków na uratowanie kolejnych koni przed śmiercią. Fundusze zostaną zebrane dzięki aukcjom prac dzieci i młodzieży na portalu allegro.pl.
     - Dostaliśmy ponad 1000 prac ze szkół, ośrodków dla dzieci niepełnosprawnych, wreszcie od samych dzieci z całej Polski mówi Joanna Bochniarz-Urbańska, prezes Fundacji Pegasus.- I wciąż nadchodzą nowe! Ich autorzy odznaczają się nie tylko talentem plastycznym, ale przede wszystkim olbrzymią wyobraźnią. Dzieciaki widzą konie we wszystkich kolorach tęczy, duże, małe, pasące się na łące, w galopie, śpiące i latające... ale szczęśliwe. Liczymy, że ogólnopolski cykl wystaw w ramach kampanii „Koń jaki jest, każdy widzi?” przyciągnie uwagę wszystkich, którym bliska jest idea pomocy cierpiącym zwierzętom.
     19 marca wystawa prac plastycznych dzieci oraz zdjęć koni otwarta zostanie w Szkole Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy mieszczącej się przy ul. Mielczarskiego w Elblągu. Będzie można ją oglądać do 2 kwietnia.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama