UWAGA!

Koncert chorwackiego organisty

Trwa 41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku. W niedzielę 17 sierpnia wystąpi Mario Perestegi (Chorwacja). Koncert rozpocznie się o godz. 14 w Katedrze Wniebowzięcia NMP.

Mario Perestegi - organista i pedagog urodzony w 1971 roku w Zagrzebiu, tam studiował muzykę organową oraz kościelną w Instytucie Muzyki Kościelnej. Dyplom mistrzowski otrzymał na Akademii Muzycznej w Ljublianie, gdzie kształcił się pod kierunkiem profesora Huberta Berganta. W Paryżu, u znanej organistki Marie–Claire Alain, doskonalił swe umiejętności w zakresie interpretacji muzyki francuskiej.
     W repertuarze Mario Perestegi znajdują się utwory od baroku po muzykę współczesną. W szczególnym kręgu Jego zainteresowań znajduje się twórczość Oliviera Messiaena, jak również utwory współczesnych kompozytorów chorwackich. Koncertuje w Europie, USA i Australii. Obok ponad 200 wykonanych koncertów solowych występuje również w zespołach kameralnych. Od 1999 roku jest profesorem Uniwersytetu w Zagrzebiu i Akademii Muzycznej w Ljublianie.
     Koncert chorwackiego artysty odbędzie się 17 sierpnia (niedziela) o godz. 14 w katedrze we Fromborku.
     Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, rodzinny 40 zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama