UWAGA!

Koncert Ensemble Hildebrandt 1719 i wystawa

Na zdjęciu Anna Zawisza.
Na zdjęciu Anna Zawisza. Fot. nadesłana.

W niedzielę 22 czerwca o godz. 19 zapraszamy do kościoła św. Bartłomieja w Pasłęku na koncert organowo-kameralny, na którym wystąpi zespół muzyki dawnej Ensemble Hildebrandt 1719 w składzie: Anna Zawisza (sopran), Teresa Piech (skrzypce barokowe) i Krzysztof Urbaniak (organy).

Ensemble Hildebrandt 1719 został założony w 2013 r. i po raz pierwszy występował przy okazji inauguracji odrestaurowanych organów Andreasa Hildebrandta w Pasłęku, zaś jego trzon stanowią muzycy związani z akademiami muzycznymi Łodzi i Krakowa. W 2013 r. zespół występował na festiwalach w Polsce i w Niemczech, prezentując polską muzykę epoki baroku.
      
       W programie XVIII-wieczna muzyka z Gdańska i Szczecina oraz utwory Johanna Sebastiana Bacha. Teresa Piech podczas koncertu grać będzie na historycznych skrzypcach z 1668 r. z pracowni Antonia Marianiego w Pesaro.
      
       Po koncercie organizatorzy zapraszają do Oratorium im. Jana Pawła II na wystawę poświęconą działalności warsztatu gdańskiego organmistrza Andreasa Hildebrandta. Podczas wystawy będzie można również porozmawiać z wykonawcami koncertu.
      
       Wstęp wolny.
      
----- Reklama ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie