UWAGA!

Koncert grupy Na Górze

Elbląg, Koncert grupy Na Górze

W piątek 9 czerwca w Światowid wystąpi rockowa grupa Na Górze. Na scenie zespołowi towarzyszyć będą reprezentanci elbląskich szkół, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz warsztatów terapii zajęciowej. Początek koncertu o godz. 12.

Zespół Na Górze powstał dziesięć lat temu. Tworzy go siedmiu muzyków z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie: dwaj wokaliści, gitarzyści (gitara elektryczna, akustyczna, basowa), perkusista oraz klawiszowiec.
     - W skład grupy wchodzą m.in. osoby, które przez „wyrozumiałe” społeczeństwo są określane jako niepełnosprawne. Obok nich, równorzędnie występują muzycy traktowani przez „powierzchowne” społeczeństwo jako pełnosprawni - tak mówią o sobie muzycy.
     Zespół Na Górze gra spontanicznego, żywiołowego rocka. Są znani w całej Polsce, również za granicą. Występowali z takim gwiazdami jak Hey, Kult, Voo Voo i Arka Noego.
     W piątek 9 czerwca zagrają w Elblągu. Wybrane piosenki zespół wykona razem z uczestnikami realizowanego przez CKiWM Światowid projektu terapeutyczno-muzycznego „Szansa na śpiewanie”. Warsztaty wokalne trwały ponad miesiąc, w czasie tych zajęć dzieci z elbląskich szkół i ośrodków uczyły się piosenek zespołu. Podczas piątkowego koncertu przed elbląską publicznością wystąpią przedstawiciele ośrodków szkolno-wychowawczych nr 1 i 2, szkół podstawowych nr 25 i 14, Gimnazjum nr 6 oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama