UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncert jazzowy „VA GROUP”

Elbląg, Wiaczesław Andriejew,
Wiaczesław Andriejew, fot. nadesłane

Kolejną pozycją obowiązkową Festiwalu JAZZbląg jest kończący imprezę koncert kaliningradzkiego zespołu „VA GROUP”, 22 lipca o godz. 20 w Klubie Muzycznym Mjazzga. Cena biletu 10 zł.

Nie mamy wielu okazji, by w Elblągu posłuchać młodych jazzmanów zza naszej wschodniej granicy a dokonania muzyków z „VA GROUP” świadczą o tym, że warto. Zespół tworzą:
      
       Wiaczesław Andriejew (kontrabas)
       Studiował w Kaliningradzkim College’u Muzycznym. Ukończył Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny i Sankt-Petersburski Uniwersytet Prawa MSW RF. Grał w różnych zespołach muzycznych. Członek „Dmitriy Klevenskiy quartet”. Występuje w klubach muzycznych Kaliningradu. Organizator, kierownik i inspirator projektu „VA Group”.
      
       Artiom Szewcow (Artem Shevtsov) – saksofon, klarnet, flet
       Ukończył szkołę muzyczną w klasie klarnetu. Absolwent Kaliningradzkiego College’u Muzycznego, gdzie później uczył improwizacji, gry na saksofonie i innych przedmiotów. Ukończył Moskiewski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki. Etatowy muzyk Kaliningradzkiej Municypalnej Orkiestry Dętej i Filharmonii. Koncertuje w Rosji, Polsce, na Litwie, Łotwie i w Niemczech.
      
       Jefim Rodkin (klawisze)
       Ukończył Kaliningradzki College Muzyczny im. Rachmaninowa w klasie fortepianu jazzowego. Uczy gry na fortepianie w szkole muzycznej. W 2005 uczestniczył w IASJ Meteeng w Krakowie. Od 2010 roku uczestnik, kompozytor i aranżer projektu Ezz-Tatik band. Obecnie prowadzi prężną działalność twórczą, występuje w najlepszych klubach i bierze udział w wielu muzycznych projektach Kaliningradu.
      
       Andriej Gorszkow (gitara, bas)
       Ukończył muzyczną szkołę w klasie gitary, Kaliningradzki College Muzyczny im. Rachmaninowa w klasie gitary jazzowej. W 2008 r. brał udział w międzynarodowej konferencji IASJ w mieście Ryga (Łotwa). Grał w składzie różnych muzycznych zespołów. Aktywny uczestnik życia muzycznego Kaliningradu, nieustannie występuje w klubach. Twórca i kierownik projektu Ezz-Tatik band.
      
       Wiaczesław Chudiakow (trąbka)
       Ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu, uczył się w szkole wychowanków wojskowych. Ukończył Kaliningradzki College Muzyczny im. Rachmaninowa, wydział estradowy. Grał w różnych orkiestrach symfonicznych i dętych. Uczestniczy w big-band Bursztyn. W 2000 roku był zaproszony do międzynarodowego jazz-bandu Swinging Europe. Otrzymał 2 miejsce i nagrodę publiczności na międzynarodowym konkursie Akwarela Bluesa (Litwa). Pracował w Polsce i krajach bałtyckich na najlepszych estradach i w klubach jazzowych. Występował gościnnie w Rosji, Europie, krajach bałtyckich, USA, Kanadzie, Indiach. Występował na międzynarodowych festiwalach jazzowych, brał udział w licznych projektach, eksperymentował w najróżniejszych stylach: jazz, rock, ska, pop, dixieland, reggae i inne. Kierownik, kompozytor i aranżer projektu Middle Band.
      
       Aleksandr Kozyriew (perkusja)
       Uczył się w Kaliningradzkim Studiu Improwizacji Muzycznej, uczestnik różnych grup muzycznych, grających w najróżnorodniejszych stylach i kierunkach: etno, folk, rock, reggae, fusion, latino, afro, jazz, free-jazz, avangard. Śpiewa w cerkwi i innych chórach Kaliningradu. Brał udział w nagraniach i występach z wieloma rosyjskimi gwiazdami rocka.
      
       Cena biletu 10 zł.
      
       Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w harmonogramie imprez.
       Zaprasza Grzegorz Nowaczyk - Prezydent Elbląga
      
       Sponsorzy cyklu Coolturalna Starówka
       Sponsor Strategiczny: Grupa ENERGA
       Sponsorzy i Patroni: LOTTO; Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.; Szkoła Języków Obcych REGENT; Meble Wójcik; Grupa Żywiec Browar w Elblągu; Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno -Kartograficzne OPEGIEKA Sp. z o.o.
       Patroni medialni: Dziennik Elbląski; Nasz Elbląg; Elbląska Gazeta Internetowa portEL.pl; Telewizja Elbląska; TVP Olsztyn; Radio Olsztyn; Radio Gdańsk
      
      
Joanna Kujawska , Departament Kultury UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama