UWAGA!

Koncert muzyki poważnej

Elbląg, Plakat koncertu.
Plakat koncertu.

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert inauguracyjny 4 września (czwartek) o godzinie 19.30 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Koncert ten będzie otwierać pierwszy pełny sezon artystyczny orkiestry. Podczas występu zaprezentuje się światowej sławy maestro Jan Stanienda w roli dyrygenta i skrzypka. Drugim solistą będzie Paweł Kukliński, który na co dzień pełni rolę koncertmistrza Orkiestry.

W programie koncertu będzie można usłyszeć:
     - G. F. Telemann – Suita orkiestrowa „DON KICHOT”
     - J. S. Bach - Koncert d-moll na 2 skrzypiec BWV 1043
     - A. Vivaldi - Koncert d-moll na 2 skrzypiec
     - D. Szostakowicz - Kwartet smyczkowy op.110.
     Jan Stanienda to legendarny polski koncertmistrz, wybitny kameralista, błyskotliwy wirtuoz. Był członkiem Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka, po roku współpracy został jej koncertmistrzem i solistą. W 1976 roku został wyróżniony na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. N. Paganiniego w Genui.
     Grał z wieloma znakomitymi muzykami, takimi jak Sir Yehudi Menuhin, Maurice Andre, Michala Petri, Wanda Wiłkomirska, Krzysztof Jakowicz, Janosz Starker, Barbara Hendricks, Moris Bourge, Lidia Grzanka-Urbaniak, Krzysztof Jabłoński, Andriej Gridczuk, Grzegorz Nowak, Tadeusz Wojciechowski, Guy Touvrone.
     Jako solista i dyrygent występował we wszystkich krajach europejskich oraz na wszystkich kontynentach, koncertował w takich salach, jak: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonia Berlińska, Concertgebouw w Amsterdamie, Auditorio Nacional de Musica w Madrycie, Barbican Center i Royal Albert Hall w Londynie (BBC Henry Wood Promenade Concerts), Santa Cecilia w Watykanie i w wielu innych.
     Był koncertmistrzem orkiestry Sinfonia Varsovia, a w latach 1993-1995 jako dyrektor artystyczny prowadził orkiestrę Leopoldinum. Oprócz koncertów z Sinfonią Varsovią i Polską Orkiestrą Kameralną, koncertował i prowadził wiele zespołów kameralnych i symfonicznych, krajowych i zagranicznych.
     Jako Premier violon solo prowadził Orchestre de Chambre National de Toulouse. Z orkiestrą tą wystąpił 1. stycznia 1992 r. na Koncercie na rzecz Pokoju w Dubrowniku z udziałem Barbary Hendricks. W 1998 roku wystąpił w USA w Atlancie w Spive Hall na koncercie galowym z okazji przystąpienia Polski do NATO.
     
     Bilety w cenie 10 i 15 zł. są do nabycia w Szkole Muzycznej w godzinach 7.30 - 18.00.
     
     Jednocześnie pragniemy zaprosić Państwa na ostatni Letni Koncert w Bażantarni, który odbędzie się 31 sierpnia (niedziela) o godzinie 17.00. Pod patronatem EOK zaprezentuje się Państwu kwintet dęty „Hevelius brass”.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama