UWAGA!

Koncert Ukraińskiego Chóru Męskiego „Żurawli” w Elblągu

 Elbląg, Koncert Ukraińskiego Chóru Męskiego „Żurawli” w Elblągu

Po kilkunastoletniej przerwie Ukraiński Chór Męski "Żurawli" ponownie wystąpi w Elblągu.

Ukraiński Chór Męski Żurawli w zeszłym roku obchodził jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Chór tworzą mężczyźni wywodzący się z mniejszości ukraińskiej w Polsce oraz migranci przybyli w ostatnich latach z Ukrainy. W swoim dorobku chór ma liczne nagrody, w tym na festiwalach muzyki chóralnej: Międzyzdroje (1977), Legnica (1993, 2000), Preveza (Grecja; 1997) oraz na Festiwalach Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce (1984, 2008) i Białymstoku (2011, 2016, 2021).

Chór odbył liczne tournée po Ukrainie, Słowacji, Bośni i Hercegowinie, Belgii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie a przede wszystkim dał kilkaset koncertów w całej Polsce. Dotychczas chór wydał również 5 płyt CD

Koncert odbędzie się w sobotę (21 stycznia) o godz. 18 w Cerkwi Greckokatolickiej pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Elblągu, przy ul. Traugutta 40. Natomiast o godzinie 17:30 w elbląskiej świątyni greckokatolickiej odbędzie się modlitwa ekumeniczna w intencji pokoju w Ukrainie.

W programie pierwszego tegorocznego koncertu chóru zabrzmią ukraińskie kolędy i pastorałki w znakomitych opracowaniach wybitnych ukraińskich kompozytorów.

Organizatorami koncertu są Parafia Greckokatolicka w Elblągu oraz elbląski oddział Związku Ukraińców w Polsce

Michał Prytuła, Związek Ukraińców w Polsce, oddział w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama