UWAGA!

Koncert z okazji Dni Papieskich

2008-09-24
Aktualizowany 2008-10-05 11:18
Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralana zainauguruje swoim koncertem obchody Dni Papieskich
Elbląska Orkiestra Kameralana zainauguruje swoim koncertem obchody Dni Papieskich

5 października o godz. 20 w Galerii EL odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Rozpocznie on cykl imprez związanych z obchodami Dni Papieskich.

Podczas koncertu zostanie wykonane Oratorium Juliusza Łuciuka pt. „Św. Rafał Kalinowski – Pilegrzym Boży”.
     - Święty Rafał Kalinowski i jego życie stały się inspiracją dla jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów – Juliusza Łuciuka – wyjaśnia Marta Drózda, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. - Zapytany, w jaki sposób można było przełożyć życie świętego na język muzyki, Juliusz Łuciuk powiedział: W muzyce starałem się wyrazić znamiona jego wielkiej osobowości romantycznej, patriotycznej i chrześcijańskiej, emanującej na jemu współczesnych, a także oddziałującej na człowieka czasów nam współczesnych. W utworze starałem się wyeksponować momenty zwrotne w życiu przyszłego Świętego Karmelu, oficera, inżyniera, powstańca-sybiraka, wychowawcy i kapłana-zakonnika w jednej osobie. Tekst oratorium powstał na podstawie książki o. Sykstusa Adamczyka OCD „Niespokojne serce”.
     Koncert w Galerii EL poprowadzi Przemysław Stanisławski, natomiast w roli solistów wystąpią: Anna Fabrello (sopran) oraz Piotr Kusiewicz (tenor), a towarzyszyć im będzie Elbląski Chór Młodzieżowy „Bel Canto”, który przygotowała Marta Drózda, dyrektor EOK. Koncert zaszczyci również swoją obecnością sam kompozytor – prof. Juliusz Łuciuk, który krótko opowie o powstaniu dzieła.
     Wstęp na koncert jest wolny.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gratuluję Panu Juliuszowi Łuciukowi wspaniale skomponowanego oratorium, którego wysłuchanie sprawiło mi ogromną przyjemność. Sopranistka Pani Fabrello wykonała bardzo dobrze swoją partię - piękny, delikatny głos, który przebijał się przez chór i orkiestrę. W każdym rejestrze poradziła sobie bardzo dobrze. Do tego pięknego głosu, wspaniały wygląd - jak anioł - pasowała do roli, brakowało jedynie skrzydeł; -))) Tenor - Pan Kusiewicz - ładny głos i dobra dykcja. Orkiestra stroiła bez zastrzeżeń, a chór był również świetnie przygotowany. Miło było słuchać i patrzeć na młodzież. I super, że w Galerii było ciepło :-) Dziękuję za miły wieczór.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Joanna K.(2008-10-05)
 • cudownie że są!
 • Joanno ale jesteś zmanierowana a ten zawód wymaga wielkiej pokory. Skończ studia dziewczyno i popracuj dobrze na swój dorobek artystyczny. To nie jest idol.
 • Przedmówco, wyrażaj się jaśniej o co Ci chodzi, bo pomimo skończonych studiów, nie wiem o czym piszesz. Wyraziłam swoją prywatną opinię, że oratorium i jego wykonanie bardzo mi się podobało. Jeżeli Tobie się nie podobało - Twoja sprawa. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Joanna K.(2008-10-06)
 • Bardzo mi się podobało i nie będę się egzaltował. Muzyka na żywo miewa czasami niedoskonałości. Profesjonalistka po studiach ich nie słyszy? Pozdrawiam dyplomatycznie
 • Najwyraźniej Ty jesteś profesjonalistą! Skoro zauważasz, że muzyka na żywo miewa niedoskonałości. Brawo. Zapewniam Cię jednak, że nawet nieprofesjonaliści potrafią je również zauważyć. Kończę tę jałową dyskusję, pozdrawiam organizatorów, kompozytora i wykonawców i jeszcze raz dziękuję za ten miły wieczór.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Joanna K.(2008-10-06)
 • Orkiestra i chór - bez zarzutu, ale dzieło przewidywalne, choć momentami "ładne". Warto było przyjść dla Syberyjskiej Nocy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  albatros(2008-10-06)
 • Nam też się podobało:)
 • i nam też :-)
 • Przepraszam, a czy można liczyć na jakiś fotoreportaż z koncertu?
Reklama