UWAGA!

Koncertmistrzyni EOK muzyczną osobowością

 Elbląg, Koncertmistrzyni EOK muzyczną osobowością
fot. nadesłana

W świecie smyczków czuje się jak ryba w wodzie, a najbardziej lubi występować z muzyką Dmitrija Szostakowicza i Witolda Lutosławskiego. Mowa o koncertmistrzyni Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Karolinie Nowotczyńskiej, która właśnie odniosła kolejny artystyczny sukces. Tym razem skrzypaczka otrzymała tytuł „osobowości muzycznej” podczas 10. Piła Festival & Academy.

To jedno z najszybciej rozwijających się wydarzeń muzycznych w Polsce, które co roku gości wybitnych artystów sceny polskiej i zagranicznej. Konsultacji utalentowanym studentom udzielają mistrzowie tej miary, co Bartłomiej Nizioł – czterokrotny laureat „Fryderyka” i profesor Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii czy Xiaoming Wang – koncertmistrz Orkiestry Opery Zuryskiej.
       Karolina urzekła profesorów wykonaniem Partity Witolda Lutosławskiego w ramach koncertu festiwalowego. Utwór nawiązuje do przedklasycznej osiemnastowiecznej tradycji muzyki instrumentalnej i stanowi połączenie niemal barokowej motoryki z liryczną melodią. Partita od dawna gości w repertuarze skrzypaczki – tą kompozycja koncertmistrzyni EOK wygrała Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy w Padwie w 2014 roku.
      
      
Elbląska Orkiestra Kameralna

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama