UWAGA!

Koncertowa petarda - Jezus Maria Peszek

Maria Peszek,
Maria Peszek, fot. nadesłana

W czasach krótkich wiadomości tekstowych, e-maili, internetowych bryków i wikipedii Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? ma pokazać, jak ważne jest słowo. A słowo może mieć różne oblicza... Drugiego dnia Festiwalu, 22 marca, w Elblągu wystąpi Maria Peszek.

Marię Peszek można kochać albo nienawidzić, ale nie można pozostać obojętnym. Artystka zaśpiewa na koncercie piosenki z najnowszej, trzeciej w karierze płyty – „Jezus Maria Peszek”. Album miał premierę jesienią 2012 i, jak mówi artystka, jest to rzecz bardzo osobista, mocna, brutalna i piękna.
       Maria Peszek przyzwyczaiła nas do kontrowersji. Jak będzie tym razem? Na nowej płycie nie ma żadnego brzydkiego słowa, nie ma też nawet słowa o seksie ... A jednak to właśnie ten album wydaje się być najbardziej przejmujący i bezkompromisowy.
       „Jezus Maria Peszek” to płyta niepokorna i takie też są koncerty - żywiołowe i bezkompromisowe.
       - Wiedzieliśmy, że nowy materiał ma w sobie fantastyczny potencjał, ale okazało się, że Jezus to koncertowa petarda! To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie i widzisz takie żywiołowe reakcje, kiedy ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co robię ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą – mówiła artystka o trasie koncertowej, którą rozpoczęła jesienią 2012 roku.
       To pierwsza odsłona tegorocznej, siedemnastej już edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?
       - Program będzie różnorodny, oprócz koncertu Marii Peszek, planujemy również spektakl, który zainauguruje ...Czy to jest kochanie? oraz niespodziankę na Koncert Galowy, zaproszone gwiazdy zachwycą widzów swoimi pełnymi humoru kreacjami aktorskimi oraz charakterystycznymi umiejętnościami wokalnymi – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS.
       Ale Festiwal to nie tylko gwiazdy, to też ludzie, którzy dopiero u nas zamierzają zabłysnąć. Tutaj liczy się talent. Uczestnicy Festiwalu zmagają się ze sobą w kategoriach piosenki artystycznej, recytacji i teatrów jednego aktora. Do 1 marca organizatorzy Festiwalu czekają na zgłoszenia – regulamin i karta uczestnika dostępne są na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl
      
       XVII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? potrwa od 21 do 24 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Koncert Marii Peszek „Jezus Maria Peszek” odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 20 w dużej sali Kina Światowid. Cena biletu: 55 zł.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jeżeli, krzycząca publiczność jest argumentem -za!, to jest to zwykła psychologia tłumu, który niestety nie posługuje się rozumem tylko instynktem i odczuciem podświadomym- złym lub dobrym. To fatalny argument, który mówi o tym, że "piosenkarka-skandalistka" liczy na łatwą popularność a nie wytwornych odbiorców. Jest tłum będzie KASA!A najgorsze na koncertach jest to, że tłum się drze, bo to jednoznaczne z tym, że w ogóle nie ważne kto i o czy śpiewa, ważne aby się wyżyć!! jak ktoś chce posłuchać musi założyć słuchawki i zamknąć się w 4 ścianach, a to najgorsze co może być dla prawdziwych artystów. Grechuta i Niemen by na takie coś nie poszli, choć u nich też publiczność szalała, ale wszystko w odpowiednim czasie!!!Ta pani jest słaba i liczy na psychologię tłumu, szkoda jej jako człowieka, bo błądzi! ale zawsze jest nadzieja, że znajdzie swoje miejsce i odżyje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szokówa(2013-01-15)
 • zawsze jak słucham wywiadów z MP to tak mi jej szkoda - biedna dziewczyna, która chciałaby ale nie do konca jej wychodzi, i jedyną drogę widzi w skandalach i wmawia nam, że to jej droga i ona taka jest. To oczywiście moje osobiste zdanie, ale jest ona dla mnie smutną postacią.
 • Płyta jest rewelacyjna, ale to nie jest towar dla Elbląga gdzie króluje disco polo i przyciemniane szyby w samochodach
 • ". .. nie ma też nawet słowa o seksie" Autorka tekstu słuchała płyty? Cytuje fragment utworu: "chwyć mnie za włosy oprzyj o ścianę, kochaj aż całkiem myśleć przestanę" Płyta rewelacyjna, poglądy pani Peszek mnie nie interesują jak i jej życie prywatne. Uwielbiam jej słuchać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jejejeje(2013-01-15)
 • Autorowi tekstu gratuluję. .. trzeci akapit przerypany z Merlina. .. Żenada!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  braworedakcja(2013-01-15)
 • "piosenkarka-skandalistka" liczy na łatwą popularność??? Łatwa publiczność chodzi na koncerty disco polo bądź na te żenujące kabarety, gdzie wystarczy rzęsiście i dosadnie przekląć ze sceny a publika aż rży ze śmiechu, ciesząc się nie wiadomo z czego. Dwie osoby, które komentowały na samej górze zapewne do tej łatwej publiczności należą i słuchają prostych, banalnych tekstów o ładnej miłości, kwiatuszkach i serduszkach.
 • Chlam dla pseudo inteligentnych, muzyka nie musi być kontrowersyjna i obraźliwa dla innych, żeby poruszać. Tylko słabi "artyści" używają prowokacji, żeby zaistnieć bo normalnie nikt by o niej nie usłyszał ani nie kupił jej płyty. Dobry artysta nie musi budzić kontrowersji żeby być zauważony, po prostu jest dobry a tak maria coś tam prowokuje. Śmieszna jest. Już wole disco polo.
 • O gustach trudno dyskutować ale zadupie Elbląskie reaguje jak przewidywałem - odstępstwa od miernoty nie wskazane. Choć Pani Peszek to nie Édith Piaf lub Demarczyk wyrasta wysoko ponad infantylizm Dody i innych tej miary "artystów".
 • Jeśli ktoś bardzo ale to bardzo łądnie wymiotuje, to w dalszym ciągu są to wymiociny, a nie sztuka. .. za tą Panią trzeba się modlić. A prawdziwa Sztuka nie hołduje mianstreamowemu zepsuciu, tylko szuka Prawdy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Misio Pysio(2013-01-15)
 • mało ciekawa tak samo jak jej wyglada, zenada image oraz muzyka