UWAGA!

Koncertowo i filmowo

Biblioteka Elbląska inauguruje dziś nowy rok kulturalny. Wystąpią m.in. znakomici muzycy: Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski.

O tym, czy Elbląg mógłby stać się nowym Hollywood, będą dzisiaj rozmawiać goście Salonu tygodnika „Polityka”: dziennikarz, publicysta i pisarz Edwin Bendyk, historyk sztuki, socjolog; twórca filmów animowanych oraz komiksów Bartłomiej Orlicki a także reżyser, autor filmów animowanych Wojciech Wawszczyk.
     Odbędzie się też premiera krótkometrażowego filmu animowanego „Legenda o mnichu”. Powstał on w ramach projektu Elektroniczna Pajęczyna, który realizuje Biblioteka Elbląska.
     W programie wieczoru jest też koncert Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.
     Będzie też można obejrzeć wystawę Mariusza Winiarczyka „Miasta Hanzy. Elbląg - Gdańsk 1900-1944”.
     Z twórcami filmu „Legenda o mnichu” rozmawiała Marta Hajkowicz:
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A godzina? data? "dziś" czyli kiedy? wczoraj bo wtedy zamieszczono wiadomość, ale nie dziwie się że nie wiecie bo na stronie Biblioteki nic o tym podobnie na stronach Polityki.
 • swietna informacja ,za 5 dwunasta , tylu ciekawych ludzi , typowe dla panstwowej instytucji ,aby wydac nieswoje pieniadze, i odfajkowac imprezę, szkoda , ale i tak dobrze ,że dowiadujemy się przed ,a nie po.
 • młotki komentatorki,informacja o salonie jest w ostatnim nr.Polityki i na jej e-stronach,a koncert był sponsorowany przez mądrych ludzi a skoro nie było informacji o biletach to może ich po prostu nie było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  miłośnik kultury festynowej(2006-12-12)
 • Biletów dla plebsu nie było, bo obowiązywały stroje wieczorowe. Impreza była dla elbląskiej elity (o tym kto jest decyduja li i jedynie stołki). Pan dyrektor piewca doskonału miał publisię. Chyba nawet Olga Lipińska wysiada z kabarecikiem przy naszym oratorze gazetowym.
 • oj biedactwo,ale jesteś sfrustrowana chyba nie masz męża,znowu przepadła okazja...
 • "miłośniku kultury...jakiejkolwiek" - ciesząc się, że ją miłujesz, odnotować muszę, iż w miłosnym zaślepieniu zapominasz chyba o prostej kwestiii: niewielu elblążan szukać będzie informacji lolokalnym wydarzeniu kulturalnym w ogólnopolskiej "Polityce"... Jakkolwiek bywalcy "Salonów..." szczegułów o nich pewnie tak, przyznać trzeba że oni tylko. A koncert Wagiela i Pospieszalskiego służyć miał pewnie wzrostowi atrakcyjności i co za tym idzie zainteresowaniu imprezą wśród tych, co "nie bywają", bo "bywających" zachęcać specjalnie raczej nie trzeba. Schowaj więc młotek do innych zastosowań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  też miłośnik - nie festynowej(2006-12-12)
 • Voo Voo jest najlepszym polskim zespolem rockowym tak samo jak Biblioteka Elblaska jest w scislej czolowce polskich bibliotek publicznych. Nie wiem co prawda po cholere z niej robiony jest dom kultury, no ale nie ja jej przewodze wiec to nie moja broszka. No i tak samo jak poziom VooVoo to zasluga nie tylko Wagla, tak samo biblioteke na wyzyny wynosi ciezka praca WIELU ludzi, a nie tylko jednej, dwoch, trzech osob ...
 • Fajna impreza. Koncert Waglowskiego i Pospieszalskiego w nowoczesnej scenografii był wyśmienity. Szkoda tylko, że Twórcy prezentowanego filmu animowanego na owej imprezie otrzymali tylko JEDNO-OSOBOWE zaproszenie - w tym przypadku biblioteka nie pokazała swojej kultury na tak kulturalnej imprezie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szkoła komunikacji wizualnej(2006-12-13)
Reklama