UWAGA!

Konkurs wiedzy o dziejach Elbląga w latach 1772-1920

Elbląg, Konkurs wiedzy o dziejach Elbląga w latach 1772-1920

Elbląski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu ogłaszają konkurs wiedzy o Elblągu dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Głównym celem drugiej już edycji konkursu (pierwsza odbyła się w 2004 r. i dotyczyła historii Elbląga w latach 1237-1772) jest zainteresowanie młodzieży problematyką regionalną, pogłębienie wiedzy o historii Elbląga oraz umożliwienie uczestnikom konkursu wykazania się wiedzą historyczną na szerszym forum.
     W konkursie mogą brać udział uczniowie elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa jest udział w wykładach historycznych prowadzonych przez elbląskich naukowców zajmujących się różnorodną tematyką związaną z tym okresem historii Elbląga.
     Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. Etap pierwszy stanowić będą pisemne eliminacje międzyszkolne, które odbędą się 17 marca 2007 r. Drugi etap, czyli finał miejski, zaplanowano na 30 marca 2007 r. Odbędzie się w obecności zaproszonych gości i elbląskich mediów. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu finału miejskiego.
     Współorganizatorami konkursu są Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz nauczyciele historii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
     Szczegółowy regulamin konkursu został rozesłany do szkół, dostępny jest również na muzealnej stronie internetowej www.muzeumelblag.gabo.pl.
     
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama