UWAGA!

Kosmos w kratkę – wystawa Agnieszki Cioch w Światowidzie

 Elbląg, Kosmos w kratkę – wystawa Agnieszki Cioch w Światowidzie

Od początku września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, można oglądać wystawę pt. „Kosmos w kratkę” autorstwa Agnieszki Cioch. Wystawa będzie czynna do 15 października. Zaś 5 października (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z artystką i finisaż wystawy. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Wystawa „Kosmos w kratkę” to najnowsza wystawa, prezentowana jest w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu. Na wystawie prezentowane są prace rysunkowe i malarskie o bardzo różnej tematyce, obejmujące abstrakcję i figurację. Naturalnym środkiem wyrazu artystki jest rysunek, szybki szkicowy zapis. Jednak w inny sposób działa się plamą, inaczej kreską. Dlatego warto porównać i zobaczyć na żywo obie te techniki, szczególnie, że tematy prac malarskich i rysunkowych niejednokrotnie się pokrywają. Wszystkie prace na papierze wykonane są tuszem lub temperą jajową.

 

Czy da się zapanować nad chaosem? Nie, ale można go trochę uporządkować. A przynajmniej udawać przed sobą, że można. Rysunki Agnieszki Cioch są swego rodzaju zapisem myśli, które kłębią się w głowie, przedstawieniem za pomocą obrazu tego, co trudno jest wyrazić za pomocą słów. Prywatnym dziennikiem, który jest swoistą terapią. Chaosem, który na papierze przybiera kształt i strukturę. Czarno białymi historiami. Kosmosem w kratkę….

 

Wystawa jest czynna do 15 października w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

 

Agnieszka Cioch - urodzona w Augustowie. Absolwentka Matematyki na Politechnice Warszawskiej i Malarstwa na Warszawskiej ASP. Artystka sztuk wizualnych. Studiowała w Grecji na ASFA (Academy of Fine Arts in Athens) oraz na Accademia di Belle Arti di Ravenna. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Na jej działania składają się: rysunek, malarstwo, mozaika i instalacje artystyczne. W swojej twórczości zajmuje się obserwacją

codzienności i absurdem egzystencji. Współzałożycielka kolektywu In&Out.

 

Laureatka wyróżnień w konkursach rysunkowych (Ulica Themersonów, Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego #rysować). Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych (np. Galeria Lasek Lindego, Galeria Działań, ZPAP - wystawy zbiorowe w Warszawie, Mała Galeria APK - wystawa indywidualna w Augustowie).

 

Finisaż | 5 października godz. 18.00, Galeria Nobilis, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Redakcja Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...