UWAGA!

Kukiełkowe ferie

 
Kukiełkowe ferie
fot. nadesłana

Zajęcia plastyczne rozwijają wrażliwość estetyczną dzieci, umiejętność dostrzegania i przeżywania piękna, a to nie jedyne ich zalety. Podczas zimowych ferii na zajęciach plastycznych w CSE Światowid dzieci mogą nie tylko dobrze się bawić, ale również rozwijać.

Wykładowczyni na wydziale pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego M.Karwowska-Struczyk uważa, że twórczość plastyczna dziecka "rozwija wyobraźnię, pamięć, pomaga w utrwaleniu wiedzy o przedmiotach, otoczeniu, życiu ludzi i zwierząt. Dziecko poznaje swoje możliwości, uczy się wytrwałości, ujawnia pomysłowość, oryginalność, uczy się odczuwać potrzeby innych ludzi, patrzeć na świat oczami malowanej postaci". To właśnie wykorzystujemy, tworząc programy zajęć dla najmłodszych.
       W trakcie zajęć „Kukiełkowo” dzieci do przeczytanych wcześniej opowiadań, będą tworzyły postaci-kukiełki. Kukiełki powstawać będą w różnych materiałach, każdego dnia ferii będą inne, a wśród nich np. tkaniny, ceramika, batik czy kolaż. Warsztaty poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz.
       - Takie warsztaty to fantastyczna przestrzeń bajek, w której grają nie tylko ludzie, ale przedmioty, drzewa, chmury, złote rybki, słońce - mówi instruktor. - Wszystko to rozwija wyobraźnię, ćwiczy pomysłowość i umiejętności manualne zwłaszcza zmysł dotyku.
       Proces twórczy i właściwie dobrane techniki plastyczne stwarzają olbrzymią radość dziecku. Pobudzają kreatywność, niosą za sobą dużo nowych doświadczeń i wrażeń. Zajęcia będą odbywały się w pracowni 46 na drugim piętrze CSE „Światowid” w dniach 21-24 stycznia w godz. 11-13.
       W zajęciach mogą uczestniczyć także grupy zorganizowane. Zgłoszenia pod nr tel. 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.
       Cena: 5 zł za pojedyncze zajęcia.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)